Řeka Svitava v Brně vyplavila těla dvou lidí, policie případ vyšetřuje

ČTK ČTK
28. 3. 2019 14:57
V řece Svitavě v brněnské části Židenice plavaly mrtvoly dvou mužů, policie to vyšetřuje. Podle prvotních poznatků nezemřeli muži následkem násilného trestného činu, řekla policejní mluvčí Petra Hrůzová. Těla se našla ve středu u Pastrnkovy ulice. Upozornil na to server Denik.cz. "Pán, který venčil pejsky, nám oznámil, že něco vidí plavat v řece, ale že neví, jestli to je figurína, nebo tělo. Bylo to tělo. Asi o 200 metrů dál jsme našli druhé," řekla policejní mluvčí. První z těl v řece podle policie leželo patrně už delší čas, muži bylo podle odhadu 35 až 45 let. Druhá mrtvola byla ve vodě kratší dobu, šlo o muže ve věku zhruba mezi 50 až 60 lety. Kriminalisté zjišťuji jejich totožnost.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Schejbal
 

Právě se děje

Aktualizováno před 48 minutami

Při požáru vepřína na Rokycansku uhořelo 300 prasnic a 1300 selat

Škodu, způsobenou ohněm v zemědělském objektu u Kladrub na Rokycansku, hasiči předběžně odhadují na 35 milionů korun, řekl dnes jejich krajský mluvčí Petr Poncar. Na místě stále zasahují čtyři jednotky.

K požáru na severu Rokycanska vyjelo deset jednotek v neděli těsně před 23:00. "V době příjezdu první jednotky byl již objekt požárem zcela zasažen," řekl mluvčí. Hasiči se zaměřili na ochranu okolních budov, uchránili majetek za 70 milionů korun. Požár dostali pod kontrolu zhruba hodinu po půlnoci, dosud ale není zcela uhašen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy