V rakouském středisku Kühtai zahynul Čech, při pěší túře ho smetla lavina

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 2. 2019 23:12
V rakouském lyžařském resortu Kühtai zahynul pod lavinou 27letý Čech, uvedla APA. Sněhový zával ho strhl při pěší túře, na kterou se vydal s krajanem. Informaci o úmrtí českého občana následně potvrdil mluvčí českého ministerstva zahraničí (MZV) Robert Řehák.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: twitter: @alexisramu

Lavina se kolem půl čtvrté uvolnila z dosud nejasných příčin, mladšího Čecha zachytila a strhla ho s sebou asi 50 metrů. Jeho krajan okamžitě informoval záchranáře.

Zavaleného muže našel pes vycvičený k hledání lidí pod lavinou. Záchranáři už ho ale ze sněhu vyprostili mrtvého.

"Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje, že během tohoto víkendu se jedná už o několikátou lavinu. Čeští občané by měli v oblastech s lavinovým nebezpečím dbát zvýšené opatrnosti a pohybovat se po vyznačených trasách," řekl Řehák.

Nejméně jeden lidský život si vyžádala také lavina, která spadla v Rakousku v oblasti městečka Reutte nedaleko německých hranic. Oznámila to tyrolská policie, podle níž se další čtyři osoby podařilo ze sněhového závalu vyprostit živé.

Agentura APA uvedla, že záchranáři z laviny vyhrabali pět zasypaných lidí, přičemž jeden člověk už nejevil známky života. Jeden zachráněný utrpěl zranění, zatímco zbylí tři vyvázli bez újmy. Z

áchranáři pokračují v prohledávání závalu, zda v něm ještě někdo není. Místo události se nachází asi 100 metrů od hotelu Ammerwald. Samotný hotel ale lavina nezasáhla, poznamenala APA.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správní radu Agentury Evropské unie pro kosmický program povede Kobera z ministerstva dopravy

Správní radu nové Agentury EU pro kosmický program (EUSPA) povede Čech. Předsedou rady se stal dosavadní šéf odboru inteligentních dopravních systémů a kosmických aktivit ministerstva dopravy Václav Kobera. Agentura má na starosti veškeré vesmírné programy a aktivity EU, sídlo má v Praze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy