Ve Špindlerově Mlýně v úterý zemřela sáňkařka, zřejmě narazila do stromu vedle dráhy

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 1. 2019 13:16
Ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších v úterý večer zemřela zřejmě po nárazu do stromu čtyřicetiletá sáňkařka. Žena byla nalezena před 22:00 poblíž sáňkařské dráhy nedaleko stromu, do kterého pravděpodobně narazila. Okolnosti případu vyšetřuje policie.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Neštěstí se podle policie stalo na osvětlené sáňkařské dráze, která vede od zotavovny Malý Šišák nedaleko Špindlerovy boudy na Dívčí lávky. Dráha je dlouhá téměř tři kilometry, převýšení je necelých 400 metrů.

"Žena z dosud nezjištěné příčiny vyjela mimo dráhu do lesa, kde zřejmě narazila do stromu," řekl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc. Na sjezd dráhy se žena vydala se skupinou dalších lidí. Když dojeli, tak zjistili, že žena k Dívčím lávkám nedojela.

Policie zatím podle mluvčího neshledala známky cizího zavinění ženiny smrti. Pro přesné zjištění její smrti policie nařídila zdravotní pitvu. Okolnosti neštěstí policie dál vyšetřuje.

První resuscitaci ženě poskytli lidé na místě neštěstí, kterým radili operátoři záchranářů. Do příjezdu posádky záchranné služby z Vrchlabí v resuscitaci pokračovali záchranáři horské služby ze Špindlerova Mlýna. "Lékař pak zjistil, že sáňkařka utrpěla vážná zranění neslučitelná se životem, a byl nucen konstatovat její úmrtí," uvedl mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Ivo Novák.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Čínská armáda tvrdí, že sledovala a odehnala americký torpédoborec. USA to popřely

Čínská armáda uvedla, že se dostala do drobného incidentu s americkým torpédoborcem, který podle ní nelegálně vplul do vod u Paracelských ostrovů v Jihočínském moři. Spojené státy to ale popřely a tvrzení označily za nepravdivé. Informuje o tom agentura Reuters. Na ostrovy si dělají nárok Čína, Tchaj-wan i Vietnam. Podobný incident se u nich odehrál už loni.

V prohlášení čínské armády se uvádí, že torpédoborec USS Milius nezákonně vnikl do čínských teritoriálních vod, čímž "narušil mír a stabilitu rušné vodní cesty". Americké námořnictvo reagovalo vlastním prohlášením. "USS Milius provádí rutinní operace v Jihočínském moři a nebyl vyhnán. Spojené státy budou i nadále létat, plout a operovat všude tam, kde to mezinárodní právo umožňuje," stojí v něm.

Jihočínské moře je jedním ze sporných bodů vztahů mezi Čínou a USA. Washington viní Peking, že jeho územní nároky v těchto vodách jsou nezákonné. Lodě amerického námořnictva tak v posledních letech Jihočínským mořem proplouvají čím dál častěji, aby se USA proti čínským nárokům vymezily.

Zdroj: ČTK
Další zprávy