Matka, která ve středu v Plzni skočila z okna, zemřela. Dcera je mimo ohrožení života

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 2. 2020 10:22
Osmatřicetiletá žena, která ve středu ráno skočila z okna za dcerou, podlehla svým zraněním a zemřela v nemocnici. Dívka je mimo ohrožení života. Policie událost vyšetřuje.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Matka s desetiletou dcerou ve středu po 08:00 vypadly z pátého patra sedmipatrového panelového domu v Těšínské ulici v Plzni na Doubravce. Nejprve dopadla na travnatou plochu před domem dívka a deset minut po ní vyskočila matka. Dítě s těžkým zraněním bylo při vědomí, žena utrpěla velmi vážné poranění hlavy a byla v kritickém stavu.

"Dítě jsme předávali s těžkými zraněními, ale při vědomí, v relativně uspokojivém stavu," uvedla mluvčí krajské záchranné služby Mária Svobodová.

Asi deset minut po pádu dítěte skočila matka. Inspektor provozu záchranářů se podle Svobodové snažil přes balkon s matkou v okně, v němž stála, navázat kontakt, ale žena na něj vůbec nereagovala, ani se na něj nepodívala. Padla na hlavu a její zranění byla kritická.

Dům v Těšínské ulici v Plzni
Dům v Těšínské ulici v Plzni | Foto: Google street view

Podle informací ČTK dívka neskočila o své vůli. "Policisté prověřují veškeré okolnosti pádu z okna dvou osob, ročník 2009 a 1981, aby mohli s jistotou říct, zda se jedná o nešťastnou náhodu, sebevraždu nebo trestný čin," uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková. Vzhledem k nezletilé osobě nebude policie s ohledem na rodinu poskytovat žádné bližší informace.

Podle informací ženy, která bydlí ve stejném vchodě, šlo o velmi slušnou a milou rodinu se dvěma dcerami. Manžel byl velmi aktivní a pomáhal jako důvěrník ostatním lidem z domu. V domě se ale podle sousedky říká, že poslední dobou byla žena ve špatném psychickém stavu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy