Bruntálsko

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK

Motorkář zemřel na Bruntálsku, spadl pod kola auta

Pětadvacetiletý motocyklista zemřel v pátek při nehodě u Bruntálu. V klesání vjel do táhlé pravotočivé zatáčky a spadl tak nešťastně, že skončil přímo pod koly protijedoucího osobního vozu. Uvedl to policejní mluvčí René Černohorský. "Osmašedesátiletý řidič vodu Škoda Superb už nestačil na vzniklou situaci zareagovat a motocyklistu přejel," řekl mluvčí. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče auta negativní, u mrtvého motorkáře byla nařízena soudní pitva.

Nehoda se stala mezi Bruntálem a Václavovem u Bruntálu. Mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl uvedl, že motorkář byl po nehodě v bezvědomí a nedýchal. "První pomoc mu začali poskytovat svědkové nehody a následně hasiči. Posádka zdravotnické záchranné služby pokračovala ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací," uvedl Humpl.

Zdroj: ČTK
Pokračovat