Adam Scheinherr

Začala oprava Libeňského mostu, slavnostně ji zahájil Scheinherr

Na pravém břehu Vltavy nedaleko pražské Palmovky v úterý slavnostně začala rekonstrukce Libeňského mostu. Dělníci oplotili staveniště, začnou kácet stromy a pak budovat retenční nádrže a proplachovací kanál. Souběžně s tím se dělají projektové práce opravy soumostí. V příštím roce budou přeloženy inženýrské sítě a vznikne provizorní přemostění přes řeku. Práce na opravě hlavního mostu přes Vltavu mají podle harmonogramu začít v roce 2024, sdělil primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě), ředitel Technické správy komunikací Jozef Sinčák a zástupci stavebníků.

Libeňský most tvoří šest mostů. Byl postaven podle návrhu architekta Pavla Janáka v roce 1928. Dosud nebyl opravován a je ve velmi špatném stavu. Konsorcium firem, které most opraví, vede společnost Metrostav TBR a tvoří jej ještě mateřský Metrostav a projekční firmy SATRA a SHP. Projekt počítá kromě opravy mostu přes řeku také s kompletní proměnou celého soumostí a jeho okolí včetně stavby protipovodňových opatření.

Zdroj: ČTK

Pražská opozice se neúspěšně pokusila odvolat primátora Hřiba a náměstka Scheinherra

Pražská opozice neúspěšně navrhla odvolání primátora Hřiba kvůli tomu, že vedl Prahu s obviněným Hlubučkem. Pro hlasovalo 17 z 65 zastupitelů. Nepovedlo se jí ani na návrh ANO odvolat náměstka primátora Adama Scheinherra (Praha Sobě). Pro hlasovalo 20 z 65 zastupitelů.

Zastupitelstvo poté schválilo, že magistrát provede hloubkové audity IT zakázek zadaných od roku 2010 firmám, které vlastní podnikatelé Pavel Dovhomilja a Maroš Jančovič rovněž obvinění v kauze Dozimetr.

Zdroj: ČTK

Praha získala pravomocné povolení na stavbu Dvoreckého mostu, který má nést jméno po Albrightové

Hlavní město získalo pravomocné povolení na stavbu Dvoreckého mostu přes Vltavu mezi Prahou 4 a 5. Stavět by se mělo začít ještě letos. V pátek to řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Most by měl vyjít téměř na miliardu korun, jeho budování potrvá dva až tři roky. Most bude sloužit tramvajím, autobusům, cyklistům, pěším a povolen budou mít přejezd záchranáři.

"Dvorecký most má pravomocné stavební povolení. Za tři a půl roku jsme získali už čtyři stavební povolení na mosty přes Vltavu - Trojská lávka, Štvanická lávka, rekonstrukce Barrandovského mostu a nyní na stavbu Dvoreckého mostu. V Praze už mosty nepadají. Staví se nové a opravují se ty už postavené," uvedl Scheinherr.

Východní vyústění mostu bude u Žlutých lázní severně od Jeremenkovy ulice, západní povede poblíž tramvajové zastávky Lihovar. Délka bude 388 metrů a šířka 16 metrů. Stavba zahrnuje obě předpolí mostu včetně lávky pro cyklisty, opěrné zdi a uměleckých děl. Most doplní chybějící propojení pro MHD, pěší a cyklisty mezi vltavskými břehy.

Architektonická podoba mostu vznikla již za minulého vedení města. To současné pak zajistilo projektanta, geologický průzkum a začalo soutěžit zhotovitele. V uplynulých několika letech při opravě Nádražní ulice na Smíchově vznikla u Lihovaru tramvajová odbočka na nový most. Most je dosud znám pod svým pracovním názvem Dvorecký, avšak Scheinherr na březnovém zasedání zastupitelů řekl, že bude jednat s Prahou 4 a 5, aby nesl jméno po zesnulé bývalé ministryni zahraničí Spojených států Madeleine Albrightové.

Zdroj: ČTK
Pokračovat