Chybějící dostavba městského okruhu se přiblížila. Praha finišuje s plány tunelů

Studie ukazuje, jak má vypadat dostavbu pražského okruhu.
Chybějící úsek okruhu, známý jako Vlasta, bude měřit 10,3 kilometru. Náklady zatím město nevyčíslilo, hovoří se však až o 100 miliardách korun.
Přepracovaná studie počítá s tím, že poslední část městského okruhu nebude z povrchu takřka vidět. A to od severovýchodu, kde navazuje na tunel Blanka, až téměř k napojení na Jižní spojku. Z ulice by měly být patrné jen výjezdy z tunelu. Stejně tak většina meziúrovňových křižovatek zůstane z větší části skryta pod zemí.
Nově však pojedou v obou směrech tunelem pod Bílou skálou, jak ukazuje přepracovaná studie z roku 2019. Díky tomu se z dnešní Povltavské ulice stane rekreační oblast.
Pro výstavbu okruhu je pak nutný rovněž soulad stavby s územním plánem. Potřebné změny by mohly být schváleny v druhé polovině roku 2023. Takto bude vypadat napojení na Jižní spojku.
Foto: Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy
Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
29. 5. 2022 13:08
Vedení pražského magistrátu předpokládá, že by dokumentaci k dostavbě chybějící části městského okruhu předalo stavebnímu úřadu letos v září. V týdnu to uvedl pražský náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě). Magistrát bude následně s úřadem řešit jeho připomínky. Město musí také schválit změny územního plánu. Podívejte se, jak má dostavba okruhu vypadat.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

V Kralupech nad Vltavou hoří plastový odpad, hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

Na okraji Kralup nad Vltavou na Mělnicku hoří od odpoledne v areálu kovošrotu plastový odpad. Je vyhlášen zvláštní, tedy nejvyšší stupeň poplachu. U požáru zasahuje 30 jednotek hasičů a speciální technika, hasit budou zřejmě celou noc.

Odpoledne začala hořet zhruba 50 metrů široká hromada plastového odpadu v areálu kovošrotu. Kolem 19. hodiny zvýšili hasiči stupeň poplachu na nejvyšší, který vyhlašují při mimořádných událostech. Počet jednotek se zvýšil ze 13 na 30, na místě zasahuje záchranný útvar hasičů ze Zbirohu a Jihlavy se speciální technikou na rozhrabávání. "Rypadly budou rozhrabávat hromadu hořícího odpadu a hasiči ji budou prolévat vodou, řekl mluvčí krajských hasičů Tomáš Bakalář. Jeden hasič při zásahu utrpěl lehčí zranění.

Chemická jednotka z laboratoře v Kamenici, která monitoruje případný únik škodlivých látek do ovzduší, zatím zvýšené hodnoty nezjistila, podle Bakaláře bude v měření pokračovat. Lidem v části Lobeček doporučilo město podle starosty Marka Czechmanna nevětrat.

Policie se bude zabývat vyšetřováním příčin požáru až po dohašení, které může trvat celou noc. "Vzhledem k tomu, že zde před několika dny již k menšímu požáru došlo, bude zřejmě jednou z variant příčin i úmyslné zapálení," řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Podle ní zřejmě požár nezpůsobí finanční škodu, protože jde o odpad. 

před 5 hodinami

Na jezu v Českém Krumlově se převrátil raft, záchranáři pátrají po jednom muži

Na jezu v Českém Krumlově se dnes vpodvečer převrátil raft. Čtyři lidé vyplavali, po jednom muži pátrají záchranáři a policie. Na twitteru o tom informovala policie. V řece Vltavě je po deštích zvýšený průtok vody. Právě dnes varovali policisté především vodáky, kteří sjíždějí Vltavu a proplouvají Českým Krumlovem, aby byli velmi opatrní. "Vltava je v těchto dnech nebezpečná, hladina je zvýšená a je zaznamenán větší průtok vody v řece, " uvedli.

Další zprávy