zatčení

Policie v Hongkongu zatkla jedenáct lidí kvůli pomoci při útěku z tohoto města

Policie v Hongkongu ve čtvrtek zatkla jedenáct lidí podezřelých z toho, že loni v srpnu pomáhali skupině mladých lidí z města pod čínskou nadvládou uprchnout. Informovala o tom hongkongská média.

Mezi zatčenými je osm mužů a tři ženy ve věku od 18 do 72 let. Údajně pomáhali 12 mladým lidem prchnout na Tchaj-wan. Tuto skupinu zadržela na moři policie z pevninské Číny. Někteří z nich v Hongkongu patřili mezi hledané osoby kvůli trestným činům spáchaným během předloňských protivládních protestů. Agentura AP uvádí, že minulý měsíc deset z nich soud v Šen-čenu poslal do vězení na dobu od sedmi měsíců do tří let kvůli nepovolenému překročení hranice. Dva zbývající, kteří jsou nezletilí, byli vráceni do Hongkongu.

Zdroj: ČTK

Dva členy saúdskoarabské královské rodiny zadržela policie, důvod není známý

V Saúdské Arábii byli zadrženi dva vysoce postavení členové vládnoucí královské rodiny Saúdů - princ Ahmad bin Abdal Azíz, který je mladším bratrem krále Salmána, a Muhammad bin Najíf Saúd, králův synovec. Oznámila to dnes agentura Reuters s odvoláním na dva dobře informované zdroje. Důvody zadržení obou členů královské rodiny se agentuře zatím nepodařilo hodnověrně zjistit.

 

Zdroj: ČTK
Pokračovat