Zraněné kolegy nechal pod palbou. Kamera zachytila prchajícího ruského vojáka

Video Video
2. 2. 2023 9:55
Ukrajinská armáda zveřejnila dronové záběry, které zachycují dělostřelecký útok poblíž Bachmutu. Ukrajinští vojáci podle jejich slov na místě zasáhli ruské velitelské stanoviště. Kamera ale také odhalila, jak jeden z ruských vojáků ve chvíli útoku zpanikařil, ukradl opuštěný motocykl a začal na něm ujíždět. Své zraněné kolegy přitom nechal bez pomoci ve válečné vřavě.
Jeden z ruských vojáků ve chvíli útoku zpanikařil, ukradl opuštěný motocykl a začal na něm ujíždět. | Video: Reuters

Záběry v úterý publikovala na svém facebookovém profilu 28. samostatná mechanizovaná brigáda ukrajinských ozbrojených sil. Vedle zásahu velitelských pozic také její členové zničili ruský sklad s municí, tvrdí jednotka na sociální síti. Na základě srovnání se satelitními snímky se útok odehrál poblíž východoukrajinského Bachmutu, kde již několik měsíců probíhají jedny z nejtěžších bojů, uvádí agentura Reuters.

Na záběrech je patrné, jak Ukrajinci nejprve zasáhli ruské stanoviště, které se nacházelo v již rozbombardované a opuštěné obytné zástavbě. Po zásahu ukrajinskými střelami zůstalo několik ruských vojáků zraněných. Dronová kamera poté zachytila, jak jeden z mužů neváhal a nasedl na opuštěný motocykl. Své kolegy, kteří se snažili také nasednout, ale nechal za sebou.

Právě na frontové linii u Bachmutu a dalších měst v Doněcké a Luhanské oblasti se odehrávají nejtěžší boje. Ukrajina v posledních týdnech žádá Západ o urychlené dodávky zbraní, které by jí pomohly vyvinout větší tlak na agresora. Podle britské rozvědky se Rusko nyní snaží vytvořit novou osu postupu v doněckém regionu a ukrajinské jednotky od Bachmutu odklonit.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

ČT a Media Club stahují insolvenční návrh na Soukupovu Médeu

Firma Médea podnikatele Jaromíra Soukupa oznámila, že urovnala spory se společností Media Club, která tak stáhne insolvenční návrh vůči Médei. Návrh na insolvenci vzal zpět i druhý věřitel, Česká televize (ČT). Vyplývá to z dokumentu v internetovém Insolvenčním rejstříku. O ukončení insolvence rozhodne Městský soud v Praze.

ČT a firma Media Club z mediální skupiny Prima podaly společný insolvenční návrh letos 10. března. Veřejnoprávní televize v návrhu uvedla, že jí Médea dluží dohromady asi 11,8 milionu korun za objednávky vysílání reklamy či sponzorování pořadů. Media Clubu nezaplatila Médea podle návrhu celkem zhruba 18,1 milionu. Stejně jako v případě ČT neuhradila Médea platby za objednávky vysílání televizních reklam. ČT a Media Club navíc uvedly, že Médea má neuhrazené pohledávky více než čtvrt roku po splatnosti také vůči dalším věřitelům.

Postup věřitelů Médea označila za "šikanózní" a zjevně bezdůvodný. Městský soud v Praze přesto návrhu vyhověl a 17. března zahájil insolvenční řízení.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 56 minutami

Nákladní vůz vjel do slapské přehrady, řidič zemřel

Řidič nákladního auta sjel po nárazu do svodidel na mostě u obce Svatý Jan na Příbramsku do Slapské přehrady. Na místě zemřel, nikdo jiný podle policie v autě nebyl. Havarované vozidlo vyprostilo z vody auto soukromé odtahové firmy. Na místě byl připraven i vyprošťovací tank hasičského záchranného sboru, řekl po 18:00 mluvčí hasičů Jan Sýkora. Havárie se stala kolem 9:15. Řidič uvízl v kabině potopeného auta a zahynul.

Pojišťovna požadovala, aby auto z vody vytáhlo auto jejich firmy. Pokud by se to nepovedlo, byli hasiči připraveni použít speciální vyprošťovací tank ze Zbiroha, řekl Sýkora. S vyprošťováním pomáhali i potápěči. Kolem 18:00 se podařilo vozidlo dostat na břeh, podle mluvčího hasičů se ještě musí vytáhnout na silnici. S havárií se do vody podle Sýkory dostaly i provozní kapaliny. "S vodohospodáři jsme domluveni, že po vyproštění auta začnou odpouštět vodu, tím se vytvoří větší proud a kapaliny zachytíme v norných stěnách," doplnil Sýkora.

Řidič podle policie zatím z neznámé příčiny přejel do protisměru a naboural do svodidel, prorazil je a spadl z mostu do přehrady. "Jednalo se 57letého muže, byla nařízena soudní pitva," řekla policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Silnice I/18 bude podle ní pro řidiče uzavřena zřejmě do úterního dopoledne. "Pro řidiče jsou stanovené objízdné trasy," řekla Suchánková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy