útěk

Muži se po loupeži v Hronově na Náchodsku skrývali v lese, hrozí jim až 10 let

Dva recidivisté podezřelí z loupeže 6. září v Hronově na Náchodsku se skrývali v lese. Policie je i za pomoci vrtulníku zadržela v sobotu večer v Teplicích nad Metují. Při zadržení policisté použili i varovný výstřel. Jeden z mužů byl ozbrojený noži a boxery. V případě odsouzení mužům ve věku 39 a 36 let hrozí až deset let vězení. V neděli policie pouze uvedla, že muže zadržela. Dnes k případu zveřejnila podrobnosti.

Podle policie muži v Hronově přepadli dvaačtyřicetiletého muže a ukradli mu auto. Při pronásledování se pachatelům loupeže podařilo policii uprchnout.

Staršího podezřelého policisté po zadržení a provedení nezbytných úkonů eskortovali do Vazební věznice v Hradci Králové, protože na muže byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu. Ve vězení si má odpykat desetiměsíční trest za zanedbání povinné výživy a devítiměsíční za ublížení na zdraví. Policisté nyní připravují jeho obvinění z úterní loupeže.

Mladšího zadrženého již policisté z loupeže obvinili a zároveň chystají návrh na jeho vzetí do vazby. Kriminalisté muže také obvinili z maření výkonu úředního rozhodnutí, protože ukradené auto řídil v době, kdy měl uložen zákaz řízení.

Zdroj: ČTK

Orangutani v pražské zoo utekli z výběhu, zpět je nalákal banán

Všichni čtyři orangutani v pražské zoologické zahradě se dnes vpodvečer dostali ven z pavilonu Indonéská džungle. Podařilo se jim rozpojit dva díly nerezové sítě, zpátky je po pár desítkách minut nalákali na banán, upozornil na Facebooku ředitel zoo Miroslav Bobek.

Orangutani uprchli z venkovního výběhu, který má z pásů nerezové sítě stěny a strop. Podle Bobka našli místo, kde byly pruhy sítě spojeny jen drátem, nikoli svorkami, které drží stejně jako svar. "Tam si to rozpojili a dostali se na procházku," řekl ředitel.

Orangutani se podle Bobka chvíli pohybovali po chodníku, pak se vrátili na střechu a nechali se nalákat zpět do výběhu na banán. Nejdřív se vrátil samec Pagy, po něm odrostlá samice Diri a nakonec samice Mawar a sameček Kawi, jehož je Pagy otcem, doplnil ředitel.

Návštěvní doba zoo v době útěku orangutanů zvolna končila. "Kolegové to okamžitě zjistili, takže jsme uzavřeli cesty a celý prostor," podotkl Bobek.

Zdroj: ČTK
Pokračovat