"Nikdy nepřemýšlíte. Jste strašný člověk." Takhle Donald Trump válčí s novináři

Zahraničí Zahraničí
8. 11. 2018 15:11
Americký prezident Donald Trump na středeční tiskové konferenci po kongresových volbách slovně napadl novináře Jima Acostu z televizní stanice CNN. "Jste drzý a strašný člověk, CNN by se za vás měla stydět!" prohlásil na adresu reportéra, který nechtěl odevzdat mikrofon. Není to zdaleka poprvé, co se Trump do novinářů opřel. Často je označuje za šiřitele fake news (lživých zpráv) a nepřátele lidu. Připomeňte si některé z jeho slovních útoků na média.
Americká televize CNN - logo
Americká televize CNN - logo | Foto: Reuters

"Vy ne."

Jim Acosta se dostal "do křížku" s Donaldem Trumpem už loni v lednu na tiskové konferenci, která se konala v newyorské budově Trump Tower. Tehdy amerického prezidenta naštvala otázka týkající se Ruska, které mělo údajně zpronevěřit peněžní a osobní informace o něm i jeho předchůdci Baracku Obamovi. Šlo přímo o zjištění CNN.

"Vy ne. Vaše společnost je otřesná," řekl Trump Acostovi, když mu otázku položil. Záhy CNN označil za šiřitele fake news (lživých zpráv).

Trump se na konferenci opřel také do zpravodajského serveru BuzzFeed, který označil za "blog levicového křídla" (Trump je člen Republikánské strany, která je ve Spojených státech považována za pravici). Prezident server BuzzFeed zkritizoval kvůli tomu, že publikovala přes třicet stránek dlouhou zprávu o jeho údajném napojení na Rusko, která neodkazovala na relevantní zdroje a zazněla v ní řada ničím nepodložených informací. Buzzfeed tehdy čelil kritice ohledně porušování žurnalistické etiky. 

Konfliktu s prezidentem USA neušla na stejné tiskové konferenci ani britská veřejnoprávní televizní a rozhlasová společnost BBC, o které Trump ironicky řekl: "BBC, to je další nádhera."

 

Právě se děje

před 51 minutami

Manažery viněné kvůli tendrům na ministerstvu práce budou stíhat na svobodě

Policisté budou dva manažery viněné kvůli zadávacím řízením na veřejné zakázky ministerstva práce a sociálních věcí stíhat na svobodě. Ze zadržení je propustili. Informaci České televize potvrdil státní zástupce Zdeněk Matula. Kriminalisté po pondělním zásahu na ministerstvu zadrželi podle médií náměstka ekonomické sekce a sekce pro informační technologie Jana Baláče a vedoucího oddělení bezpečnosti ICT. Muže obvinili z pletich a přípravy zneužití pravomoci při zadání zakázky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy