Foto: Pes ve speciálním oblečku i radost demokratů. Nejlepší snímky amerických voleb

Foto: Pes ve speciálním oblečku i radost demokratů. Nejlepší snímky amerických voleb
Volební místnosti ve Spojených státech zejí povolební prázdnotou...
... volby do Kongresu skončily.
Od vítězství Donalda Trumpa v klání o Bílý dům uplynuly dva roky. Tyto volby tak představovaly první velkou prověrku a zhodnocení prezidentovy dosavadní politiky.
Na snímku republikánský mítink ve Phoenixu v Arizoně.
Foto: Reuters
Kateřina Vítková Zahraničí Reuters Kateřina Vítková, Zahraničí, Reuters
7. 11. 2018 12:11
Výsledky kongresových voleb v USA znamenají pro prezidenta Donalda Trumpa komplikace. Zatímco v Senátu si jeho republikáni většinu udrží, o Sněmovnu reprezentantů přišli. Republikánům se také podařilo uhájit některé důležité posty na místech guvernérů. Vůbec poprvé byly do Sněmovny reprezentantů zvoleny muslimské ženy i zástupkyně původních obyvatel Ameriky. Podívejte se na nejlepší snímky z americké volební noci.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Čeští policisté zadrželi cizince podezřelého v Německu z trestného činu

Policisté poblíž Prahy zadrželi cizince, který je v Německu podezřelý z násilného trestného činu. Spáchal ho údajně ve středu, poté odjel autem do Česka. Muže poslal soud do vazby, do několika týdnů bude předán zpět do Německa. Podobný případ se odehrál počátkem května, kdy čeští policisté zadrželi na dálnici D1 cizince, který se podle německé policie pokusil v Německu o vraždu.

Cizinec podle mluvčího využil ke vstupu do Česka zmírnění dřívějších omezení kvůli koronaviru, od úterka jsou kontroly na hranicích s Německem i Rakouskem pouze namátkové. Německá policie vydala evropský zatýkací rozkaz, v Česku byl muž zadržen zhruba 12 hodin od spáchání skutku. "Samotné zadržení proběhlo velmi rychle a provedlo ho několik středočeských dopravních policistů nedaleko Prahy, pod záminkou běžné silniční kontroly," uvedl mluvčí policejního prezidia David Schön.

Zdroj: ČTK
Další zprávy