cnn

Americký exprezident Trump zažaloval CNN pro pomluvu, po stanici chce 475 milionů dolarů

Bývalý americký prezident Donald Trump podal na zpravodajskou stranici CNN žalobu pro pomluvu. Jako odškodnění žádá 475 milionů dolarů (11,8 miliardy korun), informovala agentura Reuters.

Trump své žalobě podané v pondělí u soudu na Floridě tvrdí, že CNN proti němu vede "kampaň pomluv a urážek na cti" a jako přední zpravodajská stanice ve Spojených státech se pokouší využít svého vlivu k jeho "politické porážce". Pomlouvačná kampaň se podle Trumpa ještě zintenzivnila, "neboť se CNN obává, že žalující bude v roce 2024 kandidovat na prezidenta".

Trump si v žalobě dále stěžuje, že ho CNN častuje hanlivými označeními jako rasista, ruský lokaj či buřič a připodobňuje ho k Hitlerovi. Vysoké odškodnění požaduje také proto, že mu televize kromě zhoršení pověsti přivodila "bolest, ponížení a duševní utrpení".

Zdroj: ČTK

Šéf CNN Zucker rezignoval kvůli vztahu s členkou vedení stanice

Šéf zpravodajské stanice CNN Jeff Zucker ve středu oznámil rezignaci s okamžitou platností. Důvodem je jeho vztah s kolegyní a členkou vedení stanice. Zucker ji ve svém rezignačním oznámení nejmenoval, ale podle CNN jde o šéfku obchodního oddělení stanice Allison Gollustovou. Ta sdělila, že ve své funkci zůstává.

"V rámci vyšetřování působení Chrise Cuoma v CNN jsem byl dotázán na svůj vztah se svou nejbližší kolegyní, s níž jsem spolupracoval přes 20 let. Požádali mne, abych oznámil, kdy vztah začal, ale já to neudělal. A byla to chyba. Z tohoto důvodu dnes podávám rezignaci," napsal Zucker ve svém oznámení určeném zaměstnancům CNN.

"Jeff a já jsme byli blízcí přátelé a profesionální partneři déle než 20 let. Náš vztah se nedávno kvůli covidu změnil. Lituji, že jsme to neoznámili v náležitou dobu. Jsem hrdá na své působení v CNN a těším se, že budeme ve své úžasné práci pokračovat," napsala Gollustová ve svém vzkazu. Podle CNN jsou ona i Zucker rozvedení.

Zdroj: ČTK
Pokračovat