Foto: Nikdo odtud zatím neutekl. Prohlédněte si vězení, kde skončí drogový král Prcek

Foto: Nikdo odtud zatím neutekl. Prohlédněte si vězení, kde skončí drogový král Prcek
Prcek po vynesení trestu s největší pravděpodobností zamíří do vězení ADX Florence v americkém Coloradu, kam jsou posíláni ti nejnebezpečnější zločinci.
Vězení se někdy přezdívá Alcatraz Skalistých hor - s odkazem na bývalé legendární vězení v Kalifornii. Narkobaron Joaquín Guzmán tu zřejmě stráví zbytek svého života.
Věznice byla otevřena v roce 1994 a dodnes se z ní nikomu nepodařilo uprchnout.
Guzmán je přitom známý svými dřívějšími útěky z vězení - v Mexiku se mu to podařilo už dvakrát. Odborníci předpokládají, že tentokrát ale nemá šanci.
Foto: Profimedia.cz
Zahraničí Dan Poláček Zahraničí, Dan Poláček
17. 2. 2019 11:39
Někdejší šéf mexického drogového kartelu Sinaloa Joaquín Guzmán, přezdívaný Prcek (El Chapo), byl shledán vinným z pašování drog do Spojených států. Nyní čeká na rozhodnutí o délce svého trestu. Až k tomu dojde, bude zřejmě poslán do vězení ADX Florence v americkém státě Colorado. Tam končí ti nejnebezpečnější zločinci. Podívejte se, jak to uvnitř vězení vypadá.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy