Účet za povodně v Bavorsku: stovky zničených mostů, 500 domů na odpis, škoda přes miliardu eur

4. 6. 2016 21:03
Podle nejnovějších odhadů způsobily záplavy v Dolním Bavorsku škody za nejméně miliardu eur. Povodně poškodily více než pět tisíc domácností, pět set domů již zřejmě nebude možné opravit. V celém okresu Rottal-Inn záplavy zničily 200 mostů a ohrozily existenci řady podniků. Od začátku týdne v důsledku povodní v Německu zemřelo 11 lidí.
Záplavy v Bavorsku, Simbach am Inn.
Záplavy v Bavorsku, Simbach am Inn. | Foto: Reuters

Simbach am Inn (Německo) - Povodňová vlna v Dolním Bavorsku podle nejnovějších odhadů způsobila škody za více než miliardu eur (27 miliard Kč). Uvedl to v sobotu zemský rada Michael Fahmüller z okresu Rottal-Inn.

Dodal, že záplavy zasáhly přes 5000 domácností a těžce poškodily zhruba 500 domů, které již zřejmě nebude možné opravit.

Fahmüller společně se zemským premiérem Horstem Seehoferem navštívil obec Simbach am Inn, která utrpěla v důsledku povodní největší škody.

V celém okresu Rottal-Inn podle agentury DPA záplavy zničily 200 mostů a ohrozily existenci řady podniků.

"Požaduji stejnou podporu jako při stoleté vodě na Dunaji v roce 2013, aby náš okres měl opět budoucnost," uvedl Fahmüller. Seehofer hodlá o pomoci zasaženým oblastem jednat na úterním zasedání kabinetu a co nejrychleji ji schválit, píše DPA.

Situace v zaplavených oblastech Německa se pomalu začíná zlepšovat. Bavorská policie ale oznámila, že v pátek zemřel 72letý muž, kterého ve čtvrtek záchranáři vytáhli z rozvodněné řeky v Trifternu na jihu země a odvezli do nemocnice.

Od začátku týdne tak v důsledku povodní zemřelo v Německu 11 lidí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy