Obrazem: Seina stoupá, Paříž je v pohotovosti. V Evropě už zemřelo nejméně deset lidí

Obrazem: Seina stoupá, Paříž je v pohotovosti. V Evropě už zemřelo nejméně deset lidí
Paříž je v pohotovosti kvůli stoupající Seině.
Hladina řeky vystoupila na svoji nejvyšší úroveň za posledních několik desetiletí.
Očekává se, že by měla kulminovat během pátku.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Reuters, ČTK, Obrazová sekce
Aktualizováno 3. 6. 2016 10:47
Deště sužují zejména Německo a Francii, kde už bylo evakuováno přes 5000 lidí. Hladina Seiny v Paříži vystoupila na svoji nejvyšší úroveň za posledních několik desetiletí. V Bavorsku jsou tisíce lidí kvůli záplavám bez elektřiny. Vydatné srážky ale způsobily škody také v rakouské spolkové zemi Horní Rakousy.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy