Při povodních v Bavorsku zemřel sedmý člověk, v celém Německu jde už o jedenáctou oběť

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 6. 2016 23:45
Bavorská vláda už obyvatelům postiženým záplavami přislíbila pomoc, ta v první fázi dosáhne okamžitého příspěvku 1500 eur (40,5 tisíce korun).
Foto: ČTK

Mnichov - Na nejméně sedm mrtvých vzrostla v Bavorsku bilance nynějších povodní. Záchranáři nalezli v Simbachu na hranicích s Rakouskem tělo 65letého muže. S odvoláním na policii o tom v noci na pátek informovala agentura DPA. K obětem v pátek podle místních úřadů přibyl asi 80letý muž, který v souvislosti se záplavami utrpěl infarkt a po převozu do nemocnice mu podlehl.

Záplavy si tak tento týden v celém Německu vyžádaly už přinejmenším jedenáct obětí. Další osoby ale už místní úřady nepohřešují.

Německá meteorologická služba (DWD) i na pátek předpovídala pro Bavorsko vydatné srážky, s deštěm ale musí počítat i další spolkové země. Bouřky a lijáky v noci zasáhly například Hamburk a pobřeží Baltského moře. Podle meteorologů je třebat s prudkými dešti a bouřkami počítat ve středním a jižním Německu po celý víkend.

Záplavy v bavorském Simbachu na Innu.
Záplavy v bavorském Simbachu na Innu. | Foto: Reuters

Ačkoli je situace v Bavorsku nadále dramatická, úřady hlásí první odhady škod. Jen v bavorském okrese Rottal-Inn napáchala voda zkázu za více než sto milionů eur (2,7 miliardy korun).

Bavorská vláda už obyvatelům postiženým záplavami přislíbila pomoc, ta v první fázi dosáhne okamžitého příspěvku 1500 eur (40,5 tisíce korun). Premiér Horst Seehofer přislíbil i rychlou obnovu zničené infrastruktury. Velké škody má i Bádensko-Württembersko, kde si tento týden živel vyžádal životy čtyř lidí.

 

Právě se děje

Další zprávy