Foto: Zkáza jako po zemětřesení. Rozvodněné potoky v Německu smetly vše, co jim stálo v cestě

Foto: Zkáza jako po zemětřesení. Rozvodněné potoky v Německu smetly vše, co jim stálo v cestě
Jih Německa zasáhly prudké deště a ještě mohutnější povodeň.
V noci na pondělí přišli kvůli lijákům o život čtyři lidé.
Vlivem prudkých dešťů se zvedly místní hladiny řek a potoků a vytopily několik měst ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko na jihu Německa.
Mezi oběťmi záplav je jeden hasič, který zahynul při záchranné operaci ve městě Schwäbisch Gmünd východně od Stuttgartu, a také člověk, který měl být zachráněn.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Reuters, ČTK
30. 5. 2016 18:00
Nejméně čtyři lidé zahynuli v noci na pondělí při záplavách ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko na jihu Německa. Vydatný déšť a bouřky se přesouvají k severu.
 

Právě se děje

před 37 minutami

V Rusku by mělo vzniknout podnikatelské centrum k podpoře českých firem

V Rusku by mělo vzniknout podnikatelské centrum jako pilotní projekt záměru dlouhodobého posílení kapacity podpory pro české firmy. Pracovat by měl v úzké spolupráci se zastupitelským úřadem. Uvedla to mluvčí ministerstva zahraničí Eva Davidová, dříve o možném vzniku centra informoval server iHNED.cz. Ministerstvo by podle webu mělo zřízení centra podpořit, provozovaly by jej ale samy podnikatelské svazy. Podle úřadu je hlavní výhodou kromě odstupu od politické roviny také znalost místního podnikatelského prostředí a sdílení kontaktů.

Vztahy s Ruskem ochladly po diplomatické roztržce, kterou vyvolalo zjištění českých vyšetřovatelů, že do výbuchů v muničních skladech ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014 byli zapojeni agenti ruských tajných služeb.

Podle iHNED.cz chce úřad už v červnu vypsat dotaci 200 000 eur (přes pět milionů korun). Centrum by mohlo začít fungovat na podzim.

Zdroj: ČTK
Další zprávy