Foto: Voda klesá jen pomalu. Francouzi se bojí, že najdou další oběti

Foto: Voda klesá jen pomalu. Francouzi se bojí, že najdou další oběti
Francii sužují záplavy. Hladina Seiny v Paříži sice předpokládané výše 6,5 metru nedosáhla, voda ale ustupuje velmi pomalu (na snímku francouzská policie na Seině).
Obyvatelé Paříže a jejího okolí zůstávají ve stavu pohotovosti. Francouzské úřady evakuovaly kolem 20 000 lidí, z toho 15 700 v oblastech kolem Paříže.
Řeka překonala 30letý rekord,...
...vystoupala na hranici 6,1 metru.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Simone Radačičová Reuters, ČTK, Simone Radačičová, Obrazová sekce
Aktualizováno 4. 6. 2016 17:19
Od začátku povodní ve Francii zahynuly čtyři osoby a dalších 24 lidí bylo zraněno. V sobotu to oznámil francouzský premiér Manuel Valls. Úřady podle něj přistoupily k evakuaci 20 000 lidí, včetně 15 700 v oblastech kolem Paříže. Ministryně pro životní prostředí Ségolène Royalová uvedla, že voda v zaplavených oblastech bude podle odborníků klesat velmi pomalu. Obává se, že po opadnutí hladiny se někde možná najdou další oběti.
 

Právě se děje

před 58 minutami

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy