Nejprve olympiáda, teď se má Soči proměnit v ruské Las Vegas

ČTK ČTK
8. 7. 2014 23:10
Kvůli zimním olympijským hrám Rusko investovalo v Soči do výstavby nových stadionů, hotelů a dopravní infrastruktury.
Soči se má změnit v ruské Las Vegas.
Soči se má změnit v ruské Las Vegas. | Foto: Reuters

Moskva - Rusko má v úmyslu vytvořit v letovisku Soči na pobřeží Černého moře zónu hazardu.

Oznámil to ruský vicepremiér Dmitrij Kozak. Město prošlo nákladnou obnovou za více než 50 miliard dolarů (jeden bilion Kč), aby mohlo hostit nedávné zimní olympijské hry.

"Rozhodnutí v zásadě už padlo. Podporujeme vytvoření herní zóny v Soči," citovala Kozaka agentura AFP. Ta připomíná, že ruský parlament již v tomto ohledu odsouhlasil vznik zón hazardu nejen v Soči, ale i na Krymu, který Rusko anektovalo v březnu.

Kvůli zimním olympijským hrám Rusko investovalo v Soči do výstavby nových stadionů, hotelů a dopravní infrastruktury. Cílem je nyní z města učinit co největší turistické lákadlo.

Výjimka v hazardu, který je v Rusku od roku 2009 poměrně tvrdě regulován, by k tomu mohla přispět.

V současné době existuje jen jedna oblast hazardních her, a to je město Azov. Podle Kozaka je zatím otázkou úvah, zda by Azov neměl o svou výsadu ve prospěch Soči zase přijít.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Zpěvák Elton John musel přerušit koncert, přišel během něj o hlas. Vypadal, že se rozpláče, popsala média jeho odchod z pódia

Britský umělec Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný hudebník přišel během nedělního vystoupení na stadionu v Aucklandu o hlas. "Úplně jsem ztratil hlas. Nemůžu zpívat. Musím jít. Omlouvám se," řekl svým fanouškům Elton John. Již na začátku koncertu přítomné informoval o tom, že mu lékaři diagnostikovali zápal plic.

Jak popsala britská BBC, sir Elton John vypadal, že propukne v pláč, když se opřel o své piano a potřásl hlavou. Když následně za pomoci několika asistentů opatrně odešel z pódia, jeho fanoušci ho zahrnuli obrovským potleskem.

Britský zpěvák trpí lehčí formou zápalu plic, který v angličtině nese název walking pneumonia, tedy zápal plic, při němž se chodí. Jeho příznaky nebývají tak dramatické, připomínají spíše lehký zánět průdušek. Jde hlavně o kašel, bolest na hrudi, bolest v krku a bolest hlavy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy