reklama
 
 

Finále v Soči chceme hrát s Čechy, přejí si Rusové

19. 2. 2014 14:20
Rusům pomohla Nory porazit pověrčivost. Teď bojují s Finy

Soči - Ruská mašina si chce dojet pro zlatou medaili, a proto nenechá nic náhodě. Soupeře na domácím ledě zimních olympijských her v Soči je připravena porazit jakýmkoliv způsobem.

Ruští hokejisté se po nepřesvědčivé hře v úvodní části hokejového šampionátu na zimní olympiádě rehabilitovali a vyhráli nad Norskem 4:0. "Nálada graduje, hra o trochu méně," hodnotí zápas ruský deník Sport Express.

"Je načase, aby hvězdy sborné - páni her - vzaly osud olympiády do svých rukou. Bez této touhy žádná trenérská schémata a přestavování trojek nepomohou," varuje list.

K výhře nad norskými vikingy nepomohl pouze výborný výkon Alexandra Radulova, který se blýskl dvěma góly a pojistil Rusku účast ve čtvrtfinále. Před zápasem byl proveden obřad hodný altajských šamanů.

Jak píše Sport Express, pověrčiví Rusové změnili vše, co změnit šlo: ruský tým si například vymínil, aby začínal na opačné straně hracího pole než v předchozích zápasech. Sám brankář Sergej Bobrovskij vyšel, pro štěstí, na led jako první.

Pořadatelé také vypnuli obří holografické tablo na střeše stadionu Bolšoj, na kterém se v průběhu zápasu znázorňovalo skóre a vlajky týmů. Pro jistotu. Štěstíčku se musí přeci jít naproti.

Bude to válka, tvrdí Ovečkin

Ve středečním čtvrtfinále hraje Rusko se snad nejhorším soupeřem, kterého si mohli hokejisté sborné přát - s Finskem. Rusové se na olympiádách a mistrovstvích světa utkali s Finy jednadvacetkrát. Více než polovinu zápasů prohráli, prohrávají i první třetinu toho dnešního.

"Finská reprezentace je náš věčný sok, nejnepříjemnější ze všech nositelů skandinávského kříže," spílají ruští novináři Finům.

Pro Rusko je zápas s Finy nejen možnost na domácím ledě se vypořádat s protivníkem, který ho brzdil na cestě za medailemi. Je to i otázka olympijské prestiže. Fanoušci by po překvapivém vyhoření ruských biatlonistů stěží přežili neúspěch favorizované sborné.

"Nehrajeme na život, ale na smrt. Bude to válka, my jsme na ni připraveni," prohlásil před zápasem útočník Alexandr Ovečkin.

Ve finále s Čechy

Ruský tisk si ale všímá i včerejšího federálního derby mezi Českou republikou a Slovenskem.

"Nejdřív se zdálo, že Slováci jsou takovou hrůzou, jakou jsme je viděli po skupinové fázi. Debakl s Amerikou byl logický, potupa od Slovinska nebyla náhodná a zápas s Ruskem byl spíš vítězstvím sil zla a antihokeje než symbolem slovenské kvality. A potom se ukázalo, že hrůzu předvádí i Češi," komentuje výkon českých a slovenských hokejistů deník Sport Express.

Server Sportbox.ru se pozastavuje nad tím, jak slabé jsou obě někdejší hokejové mocnosti. "Zdálo se, že se do dalšího kola musí dostat obě reprezentace zastupující bývalé Československo: tam i tam zůstaly velmi silné hokejové školy. Avšak tyto týmy přijely na olympiádu tak slabě připraveny, že ve skupinové části se jim podařilo získat pouze 4 body."

Jak dodává list Sport Express, je otázkou, jestli budou českému týmu ve středečním zápase s Američany stačit síly, když si v poslední třetině nechal nasázet hned dva góly a málem přišel o účast ve čtvrtfinále.

"Děkuji Slovákům za třetí třetinu. Pokud by nebylo vyloučení, asi by vyrovnali. Češi už totiž začali před zítřejším zápasem odpočívat," napsal své dojmy ze zápasu v diskusi uživatel fergumans.

Ruští fanoušci mají ale jasno, s kým by se jejich reprezentace měla ve finále utkat o zlatou medaili. "Chci finále naši proti Čechům. Jako ve starých dobrých časech," napsal ruský fanoušek hned po výhře českého týmu nad Slovenskem.

"S USA to bude velmi těžké, budeme ale doufat ve vítězství Česka. Chtěl bych finále Rusko-Česko,"  dodává uživatel pod přezdívkou Czechplayer.

autor: Jiří Just | 19. 2. 2014 14:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama