Mrtví při záplavách v Německu. 13letou dívku, která se schovávala před deštěm, zabil vlak

ČTK ČTK
30. 5. 2016 11:32
Oběti na životech si vyžádaly prudké deště ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko na jihu Německa. Jednou z nich je dívka, která se před špatným počasím schovala pod mostem a zabil ji projíždějící vlak. Další je hasič zasahující u Stuttgartu. Nejprudší lijáky se podle německých meteorologů očekávají ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko na západě Německa.
Schwäbisch Gmünd.
Schwäbisch Gmünd. | Foto: Reuters

Berlín - Nejméně tři lidé přišli v noci na pondělí o život při záplavách ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko na jihu Německa. Informovala o tom agentura DPA.

Záplavy přišly po prudkých lijácích, které v obcích v této oblasti zatopily sklepy.

V Bádensku-Württembersku také zahynula třináctiletá dívka, která se před deštěm schovala pod mostem, kde ji zachytil vlak. Německá meteorologická služba (DWD) očekává během dne další bouřky.

Mezi oběťmi záplav je jeden hasič, který zahynul při záchranné operaci ve městě Schwäbisch Gmünd východně od Stuttgartu, a také člověk, který měl být zachráněn. Další mrtvý je hlášen z Weissbachu; jeho tělo bylo nalezeno v zaplavené podzemní garáži.

Meteorologové varují před krupobitím

Nejprudší lijáky podle DWD je během dne možné očekávat ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko na západě Německa, kde může místy napršet až 40 litrů na metr čtvereční. Meteorologové také předpovídají silný nárazový vítr a krupobití.

Mimořádně silně bouře postihla obce Braunsbach na severu Bádenska-Württemberska. Rozvodněná řeka se tam vylila z břehů a zcela zničila jeden dům, několik dalších vážně poškodila. S evakuací obyvatel pomáhalo asi 150 hasičů a záchranářů.

Bouřky napáchaly velké škody také v Bavorsku či Porýní-Falci. U porýnského Kestertu voda a sesuvy půdy krátce zablokovaly na pobřežní silnici několik řidičů, nikdo však nebyl zraněn.

V St. Goarshausen nedaleko známé porýnské skály Loreley se místní potok Wellmicher Bach proměnil v ničivý živel, který podemlel břehy i opěrné zdi ulic, takže obyvatelé pěti domů museli z bezpečnostních důvodů opustit své domovy.

V dolnobavorské obci Sankt Englmar zasáhl jednu ženu při telefonování blesk. Žena byla hospitalizována, utrpěla ale jen lehká zranění, uvedl na svém webu deník Die Welt.

Záplavy ve Schwäbisch Gmünd u Stuttgartu.
Záplavy ve Schwäbisch Gmünd u Stuttgartu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy