FBI zatkla dva lidi, chtěli odpálit výbušninu při nepokojích

ČTK ČTK
22. 11. 2014 6:50
Zatčení byli obviněni z nedovoleného ozbrojování. V americkém městě Ferguson jsou policejní síly v pohotovosti.
Protesty v americkém městě Ferguson.
Protesty v americkém městě Ferguson. | Foto: Reuters

St. Louis (USA) - Americká FBI zadržela v pátek dva lidi, které podezírá, že sháněli výbušniny, kterých chtěli použít při hrozících nových nepokojích v městě Ferguson.

Velká porota má brzy rozhodnout o případném obvinění bělošského policisty, který tam v srpnu zastřelil neozbrojeného černošského mladíka.

Incident tehdy rozpoutal v oblasti násilné nepokoje, které by při případném osvobození muže zákona mohly znovu vypuknout. Naposledy se tam násilné demonstrace odehrály v říjnu.

Zatčení byli obviněni z nedovoleného ozbrojování, upřesnila agentura Reuters s odvoláním na zdroj z bezpečnostní složky. V oblasti jsou policejní síly v pohotovosti.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polská vláda chce zabránit Facebooku a Twitteru v mazání obsahu a uživatelských účtů

Polské ministerstvo spravedlnosti v pátek oznámilo, že připravuje nový zákon, který by měl omezit moc sociálních sítí jako jsou Facebook a Twitter mazat obsah příspěvků a zavírat účty. Podle chystaného zákona by tak směly činit jen v případě, že by obsah porušoval polské zákony, upozornila agentura AFP. Experti podle opozičního tisku mají pochyby, zda by nový polský zákon mohl být něčím více než jen politickým gestem.

Chystaný zákon o svobodě slova na internetu počítá podle listu Gazeta Wyborcza se vznikem rady, která by mohla nařídit sociálním médiím obnovit odstraněný obsah, pokud je v souladu s polskými zákony. Mohla by také udělovat pokuty sahající od 50 000 po 50 milionů zlotých (asi od 288 000 po 288 milionů Kč), uvedl před novináři ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro. Pět členů rady by volili poslanci třípětinovou většinou na šest let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy