Zbraň vypálila sama, brání se policista po zabití nevinného

ČTK ČTK
22. 11. 2014 0:15
Incident se odehrál během policejní hlídky ve čtvrti Brooklyn.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York - Newyorský policista ve čtvrtek pozdě večer tamního času zastřelil ve čtvrti Brooklyn neozbrojeného muže. Podle předběžných výsledků vyšetřování šlo ale o nešťastnou náhodu. Zbraň prý spustila sama, informují tamní média.

Incident se odehrál během policejní hlídky v chudší části města. Osmadvacetiletého Akaie Gurleyho zasáhla střela do hrudi, následkům zranění později v nemocnici podlehl. Podle mluvčího policie se zdá, že se Gurley vůbec ničeho nedopustil.

Starosta New Yorku Bill de Blasio už smrt mladíka označil za tragédii. "Nevíme ještě dost, ale vypadá to, že to byla nešťastná náhoda," uvedl v rozhovoru s listem The New York Times.

S ohledem na násilné protesty, které otřásají Fergusonem na předměstí St. Louis v Missouri, kde na počátku srpna bělošský policista zastřelil osmnáctiletého černošského mladíka, varoval de Blasio před paušalizací. Každý případ je prý třeba vnímat odděleně.

Střelba posílila debaty o policejním násilí vůči menšinám jen pár měsíců poté, co v New Yorku policista zabil neozbrojeného černocha, který na ulici prodával cigarety. Použil prý na něj nedovolený chvat, kterým mu sevřel hrdlo, a tak ho udusil.

Podle různých odhadů zabijí policisté ve Spojených státech ročně 400 až 1000 lidí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při výbuchu v kábulské mešitě zahynulo 12 lidí, terčem byl možná imám

Nejméně 12 mrtvých a 15 zraněných si vyžádala páteční exploze v mešitě na severu afghánské metropole Kábulu. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii. Mezi oběťmi je i imám, který podle bezpečnostních složek mohl být terčem útoku.

Mluvčí kábulské policie uvedl, že uvnitř mešity byly předem nastraženy výbušniny, které poté explodovaly v době pátečních modliteb. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, policie zahájila vyšetřování.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka třídenní příměří u příležitosti svátku íd al-fitr, který se slaví na konci muslimského postního měsíce ramadánu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy