Foto: Klid před bouří ve Fergusonu. Město se chystá na zteč

Demonstrant ve Fergusonu.
Centrem zatím posledních protestů se v neděli stala aréna v St. Louis, kde před stovkami lidí řečnili vůdci místní komunity, kazatelé a představitelé lidskoprávních organizací.
Krom místních dorazily na demonstrace také skupiny lidí ze států New York, Virginie či z Louisiany.
Po smrti prvního z černošských mladíků v srpnu zaplavila Ferguson, který je většinově afroamerickým předměstím St. Louis, vlna nepokojů. Doprovázelo je rabování a střety s policií.
Zranění utrpěly desítky lidí. Přes dvě stovky výtržníků policie zadržela.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Reuters, ČTK, Johana Šeclová
Aktualizováno 13. 10. 2014 19:59
Protesty v ulicích amerického města Ferguson proti policejnímu násilí vyvrcholily dnes drobnými potyčkami demonstrantů s pořádkovými silami. Policie zatkla ale jen několik osob.

Ferguson (USA) - Manifestace za účasti stovek lidí se dnes konaly čtvrtým dnem po sobě a podle organizátorů měly taky tuto sérii protestů ukončit.

Při dnešních protestech proti srpnové smrti neozbrojeného černocha rukou bělošského muže zákona se demonstranti střetli s policií poté, co se pokusili zablokovat vstup do policejního ústředí. Ve vážnější násilí ale incident nevyústil.

Při nedělních protestech byla účast vyšší - dosáhla několika tisíc lidí. Během nenásilných demonstrací, které se odehrávaly i na dalších místech St. Louis, zadržela policie 17 lidí.

Dnes odpoledne a večer má čtyřdenní protestní akce nazvaná Ferguson October (fergusonský říjen) vyvrcholit projevy občanské neposlušnosti, které zatím organizátoři nespecifikovali.  

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Görgesová v Lucemburku neobhájila, Muchová si zahraje Elite Trophy

Lotyšská tenistka Jelena Ostapenková překazila Julii Görgesové obhajobu titulu v Lucemburku. Ve finále porazila druhou nasazenou Němku 6:4, 6:1 a vyhrála turnaj WTA po dvou letech. Dvaadvacetiletá vítězka předloňského Roland Garros získala třetí titul v kariéře.

Nezdar Görgesové znamená, že Karolína Muchová má jistou účast na WTA Elite Trophy v čínské Ču-chaji příští týden. Na takzvaný malý Turnaj mistryň české tenistce pomohlo i odhlášení řady hráček. Muchová začínala sezonu na 145. místě světového žebříčku, po semifinálové účasti v Moskvě se poprvé posune do první třicítky.

Görgesová měla šanci jako první tenistka v této sezoně na druhou úspěšnou obhajobu, ale na rozdíl od lednového turnaje v Aucklandu ve finále neuspěla. První set souboje bývalých hráček Top Ten rozhodl jediný brejk, ve druhém Němka přišla o podání hned třikrát. Ostapenková, která do turnaje vstoupila jako 63. hráčka žebříčku, nečelila ve finále jedinému brejkbolu.

Další zprávy