Foto: Klid před bouří ve Fergusonu. Město se chystá na zteč

Demonstrant ve Fergusonu.
Centrem zatím posledních protestů se v neděli stala aréna v St. Louis, kde před stovkami lidí řečnili vůdci místní komunity, kazatelé a představitelé lidskoprávních organizací.
Krom místních dorazily na demonstrace také skupiny lidí ze států New York, Virginie či z Louisiany.
Po smrti prvního z černošských mladíků v srpnu zaplavila Ferguson, který je většinově afroamerickým předměstím St. Louis, vlna nepokojů. Doprovázelo je rabování a střety s policií.
Zranění utrpěly desítky lidí. Přes dvě stovky výtržníků policie zadržela.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Reuters, ČTK, Johana Šeclová
Aktualizováno 13. 10. 2014 19:59
Protesty v ulicích amerického města Ferguson proti policejnímu násilí vyvrcholily dnes drobnými potyčkami demonstrantů s pořádkovými silami. Policie zatkla ale jen několik osob.

Ferguson (USA) - Manifestace za účasti stovek lidí se dnes konaly čtvrtým dnem po sobě a podle organizátorů měly taky tuto sérii protestů ukončit.

Při dnešních protestech proti srpnové smrti neozbrojeného černocha rukou bělošského muže zákona se demonstranti střetli s policií poté, co se pokusili zablokovat vstup do policejního ústředí. Ve vážnější násilí ale incident nevyústil.

Při nedělních protestech byla účast vyšší - dosáhla několika tisíc lidí. Během nenásilných demonstrací, které se odehrávaly i na dalších místech St. Louis, zadržela policie 17 lidí.

Dnes odpoledne a večer má čtyřdenní protestní akce nazvaná Ferguson October (fergusonský říjen) vyvrcholit projevy občanské neposlušnosti, které zatím organizátoři nespecifikovali.  

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy