Foto: Klid před bouří ve Fergusonu. Město se chystá na zteč

Demonstrant ve Fergusonu.
Centrem zatím posledních protestů se v neděli stala aréna v St. Louis, kde před stovkami lidí řečnili vůdci místní komunity, kazatelé a představitelé lidskoprávních organizací.
Krom místních dorazily na demonstrace také skupiny lidí ze států New York, Virginie či z Louisiany.
Po smrti prvního z černošských mladíků v srpnu zaplavila Ferguson, který je většinově afroamerickým předměstím St. Louis, vlna nepokojů. Doprovázelo je rabování a střety s policií.
Zranění utrpěly desítky lidí. Přes dvě stovky výtržníků policie zadržela.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Reuters, ČTK, Johana Šeclová
Aktualizováno 13. 10. 2014 19:59
Protesty v ulicích amerického města Ferguson proti policejnímu násilí vyvrcholily dnes drobnými potyčkami demonstrantů s pořádkovými silami. Policie zatkla ale jen několik osob.

Ferguson (USA) - Manifestace za účasti stovek lidí se dnes konaly čtvrtým dnem po sobě a podle organizátorů měly taky tuto sérii protestů ukončit.

Při dnešních protestech proti srpnové smrti neozbrojeného černocha rukou bělošského muže zákona se demonstranti střetli s policií poté, co se pokusili zablokovat vstup do policejního ústředí. Ve vážnější násilí ale incident nevyústil.

Při nedělních protestech byla účast vyšší - dosáhla několika tisíc lidí. Během nenásilných demonstrací, které se odehrávaly i na dalších místech St. Louis, zadržela policie 17 lidí.

Dnes odpoledne a večer má čtyřdenní protestní akce nazvaná Ferguson October (fergusonský říjen) vyvrcholit projevy občanské neposlušnosti, které zatím organizátoři nespecifikovali.  

 

Právě se děje

Další zprávy