Trump v knize nešetří kritikou ani sarkasmy, pro některé politiky má ale chválu a uznání. Ke snímku, na kterém stojí se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem na historickém summitu v Singapuru v roce 2018, napsal: "Velmi dobře jsme se poznali v krátkém časovém úseku. (…) Rozhovory byly čestné, přímé a produktivní."
Trump se s Kimem setkal ještě jednou, o rok později v Hanoji, průlom ve vztazích mezi oběma zeměmi to ale nepřineslo. Na červencovém předvolebním mítinku americký exprezident na adresu Kima pronesl: "Myslím, že mu chybím."
Pod fotografií s šéfem Kremlu Vladimirem Putinem je tento text: "Vladimir je silný vůdce. Ale rozuměli jsme si a vycházeli spolu dobře." Trump také v knize tvrdí, že kdyby byl prezidentem, Rusko by v roce 2022 nezaútočilo na Ukrajinu.
Ačkoliv k Číně je Trump mnohem kritičtější než k Rusku a Severní Koreji, v knize Save America (v překladu Zachraňte Ameriku), která vychází v úterý, to tak nevypadá. K fotografii s čínským vůdcem Si Ťin-pchingem napsal: "Mám s Čínou skvělé vztahy."
Šéfa Facebooku Marka Zuckerberga obvinil ze snahy zabránit mu ve znovuzvolení v roce 2020, kdy prohrál nad současným prezidentem Joem Bidenem. "Bedlivě ho sledujeme, a pokud udělá něco nezákonného, stráví zbytek života ve vězení. Stejně jako kdokoliv další, kdo bude podvádět v prezidentských volbách v roce 2024," napsal exprezident k fotografii, na níž mluví se Zuckerbergem v Oválné pracovně Bílého domu.
Na obálce knihy je fotografie, která Trumpa zachycuje krátce poté, co byl na něj 13. července spáchán atentát v pensylvánském Butleru. Čtenáři snímek najdou i uvnitř knihy. "Všude byla krev, ale přesto jsem se cítil bezpečně, protože Bůh byl na mé straně," uvedl k fotce exprezident. Podle agentury AP stojí kniha v amerických obchodech 99 dolarů (asi 2 300 korun), lze si ji koupit i s podpisem autora za 499 dolarů (zhruba 11 600 korun).
V průzkumech veřejného mínění si Trump před prezidentskými volbami, v nichž se 5. listopadu utká s Bidenovou viceprezidentkou Kamalou Harrisovou, zatím nestojí dobře. Sondáž agentur Ipsos a Reuters z 1. září dává Harrisové náskok čtyř procentních bodů (45 ku 41). Také v průzkumech v sedmi klíčových státech, které o výsledku rozhodnou, si kandidátka demokratů vede dobře. Má náskok v Michiganu a Pensylvánii. Příští úterý se dvojice poprvé střetne v televizní debatě.