výpadek

WhatsApp a Instagram zaznamenaly výpadek v několika zemích světa

Aplikace pro zasílání zpráv WhatsApp a sociální síť pro sdílení fotografií Instagram zaznamenaly v několika zemích kratší výpadky. Uvedl to jejich provozovatel, společnost Facebook, a dodal, že jeho vlastní webová stránka a aplikace dotčeny nebyly. Problémy s aplikací WhatsApp podle Facebooku hlásil téměř milion lidí z celého světa.

"Pracuje na tom (na výpadku) několik týmů a hned, jak budeme moct, dáme vám další informace," uvedl Facebook na konkurenční sociální síti Twitter. Přechodné potíže potvrdil i mluvčí firmy.

Na Twitteru si na chybovost aplikace WhatsApp stěžovali i někteří její uživatelé. Jiní problémy oznamovali portálu Downdetector, určenému k nahlašování výpadků. O něco později jak WhatsApp, tak Instagram znovu začaly fungovat.

Zdroj: ČTK

Operátor O2 se potýká s výpadkem. Lidé mají problém s voláním

Zákazníci mobilního operátora O2 se v pondělí potýkají s výpadkem služeb. Stěžují si především na nemožnost se dovolat. Pracovníci O2 o problému vědí a pracují na jeho odstranění, potvrdila pro server Novinky.cz Kateřina Mikšovská z tiskového oddělení společnosti.

Na nedostupnost služeb si stěžovali lidé napříč Českem, například v Havlíčkově Brodě, Praze či Frýdku-Místku. Podle O2 se problém týká pouze hovorů mezi sítěmi jiných operátorů. "Někteří zákazníci mobilních služeb O2 mohli zaznamenat potíže s dovoláním do mobilních sítí jiných operátorů a na naše call centrum. Za vzniklé potíže se velmi omlouváme," uvedla pro Novinky.cz Mikšovská s tím, že volání z pevných sítí ani volání na tísňové linky nebyla nikterak dotčena.

Síť Vodafone v Česku postihl výpadek, služby už jsou ale obnoveny

Síť Vodafone v Česku ve čtvrtek odpoledne postihl výpadek služeb. Podle vyjádření Vodafonu na Twitteru se už ale podařilo služby obnovit. Výpadek se týkal hovorů, mobilních dat, pevné sítě i televize. Na problémy upozornil server iDNES.cz. Kterých regionů a kolika zákazníků se výpadek dotkl, operátor ani několik hodin od začátku problémů neupřesnil.

Zdroj: ČTK

Po včerejším silném větru je v českých domácnostech obnovena dodávka elektřiny

Domácnostem, které se kvůli následkům silného větru ocitly v pondělí bez proudu, byly obnoveny dodávky elektřiny. Společnost ČEZ v noci na dnešek opravila všechny poruchy a připojila zbývající zákazníky zpět k distribuční soustavě. Sdělila to mluvčí ČEZ Soňa Holingerová. Rovněž E.ON obnovil dodávky, potíže přetrvávají jen obci Číhalín na Třebíčsku, kde je porucha v těžko přístupném terénu, uvedla mluvčí Martina Slavíková. V obci je asi 90 odběrných míst.

V nejhorším okamžiku, v pondělí kolem 15:00, bylo bez proudu 42000 zákazníků ČEZ. Škody na distribuční soustavě ČEZ budou podle Holingerové do pěti milionů korun. Společnost E.ON, která distribuuje elektřinu v Jihočeském kraji, na Vysočině, v Jihomoravském, Zlínském a částečně i Olomouckém kraji, měla v pondělí ráno bez dodávek zhruba 11500 domácností.

Zdroj: ČTK
Pokračovat