uzavírka

Dálnice uzavřená kvůli popraskané vozovce způsobuje na Olomoucku dopravní komplikace

Dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu je uzavřena kvůli nehodě nákladního a osobního auta. Nehoda se stala na 279. kilometru, všechny nájezdy ve směru na Ostravu jsou uzavřeny, informoval mluvčí policie Libor Hejtman. Provoz je podle Ředitelství silnic a dálnic odkloněn na exitu 276 Holice. Okolnosti nehody se vyšetřují.

Dálnice je uzavřena od 275. kilometru. "Všechny nájezdy na 276. kilometru exit Holice ve směru na Ostravu jsou uzavřené a to od Olomouce i od Přerova. Řidiči mohou zpět na dálnici D35 najet na 290. kilometru exitu Velký Újezd," uvedl mluvčí policie.

Komplikace na dálnici D35 zkomplikoval o víkendu také teplem poškozený povrch a to v úseku mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem. Dálnice D35 je nyní v úseku od 281. kilometru do 290. kilometru zcela uzavřena v obou směrech. Kvůli zvlněné vozovce tam poté havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice.

D7 je po uzavírce kvůli bourání mostu u Brandýska opět průjezdná

D7 je téměř po sedmnáctihodinové uzavírce kvůli bourání mostu u Brandýska na Kladensku opět průjezdná. Do nedělního večera bude provoz na dálnici omezený, kolem 17:00 až 18:00 by měla být dálnice už bez zúžení, řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Uzavírka začala v sobotu večer, hotovo mělo být dnes v 9:00. Firma, která most strhla, dnes ráno oznámila, že po dálnici bude možné projet až o dvě hodiny později. "Důvodem zdržení byla neočekávaná tuhost vnitřních segmentů betonových panelů," uvedl Rýdl. Podle něj bylo třeba více času na jejich rozbití na místě. Řidiči nemohli projet mezi šestým a 18. kilometrem. Objízdná trasa vedla přes Smečno a dálnici D6.

Zdroj: ČTK
Pokračovat