Mimořádná zpráva

Provoz na železnici mezi Lovosicemi a Litoměřicemi se zastavil kvůli srážce osobního vlaku s autem

ČTK ČTK
10. 9. 2016 10:20
Střet osobního vlaku s automobilem přerušil v sobotu dopoledne provoz na trati z Lovosic do Litoměřic. Nehoda se obešla bez zranění, náhradní dopravu tam ale musely zajistit autobusy, informoval mluvčí drážní inspekce Martin Drápal. Nehoda se stala krátce před 09:00. "Osobní vlak od Lovosic se na přejezdu chráněném výstražnými světly střetl s osobním autem," popsal událost Drápal. Ve vlaku ani v autě nikdo nebyl zraněn. Kvůli vyšetřování nehody ale provoz na trati mezi Lovosicemi a Litoměřicemi stojí, obnoven bude zřejmě až po poledni.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZSZLK
 

Právě se děje

Aktualizováno teď

Ekonomika Evropské unie vzrostla o 1,9 procenta, nejmenší nezaměstnanost je v Česku

Ekonomika Evropské unie ve druhém čtvrtletí vzrostla o 1,9 procenta, a zotavila se tak z poklesu 0,1 procenta v prvním kvartálu, za kterým stály negativní dopady šíření koronaviru. Ve svém prvním rychlém odhadu to oznámil statistický úřad Eurostat.

V EU také druhý měsíc v řadě ubylo lidí bez práce. Míra nezaměstnanosti dosáhla v červnu 7,1 procenta, zatímco v květnu činila 7,3 procenta. Poprvé po roce je nezaměstnanost nižší než ve stejném měsíci minulého roku, kdy v době prudkého růstu za první vlny pandemie dosáhla 7,3 procenta. Nejmenší nezaměstnanost je v Česku, kde klesla na 2,8 procenta.

Míra inflace v eurozóně dosáhla v červenci 2,2 procenta a po mírném červnovém zpomalení se vrátila k růstu z předchozích měsíců. V červnu ceny meziročně vzrostly o 1,9 procenta. Údaje za celou Evropskou unii odhad neobsahuje, úřad je zveřejní v polovině srpna. Evropská centrální banka v polovině července oznámila, že inflační cíl zvedá na dvě procenta. Analytici přitom počítají s tím, že i tuto metu letos růst cen překoná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy