Srážka vlaku s autem zastavila na Znojemsku provoz na železnici. Jeden člověk je zraněný

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 8. 2016 15:26
V Moravském Krumlově na Znojemsku se v pondělí ráno na železničním přejezdu srazil vlak s osobním automobilem. "Jeden člověk se zranil," upřesnil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Nehoda téměř na tři hodiny zastavila provoz na železnici. Podle mluvčí Českých drah Moniky Bezuchové se trať znovu zprůjezdnila okolo 10:15. S autem se srazil spěšný vlak, který mířil z Rakšic do Brna. Čtyřiačtyřicetiletý řidič auta, který jel sám, skončil podle mluvčího policie Petra Zámečníka v nemocnici se středně těžkým poraněním. "Ve vlaku se nikdo nezranil. Dechové zkoušky řidiče i strojvedoucího vyloučily alkohol," dodal. Škoda je asi 75 tisíc korun.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Archiv Českých drah
 

Právě se děje

před 57 minutami

Litevský prezident dal milost dvojici ruských špionů

Litevský prezident Gitanas Nauséda dal milost dvojici ruských občanů, kteří byli v Litvě předloni odsouzeni za špionáž. Podle agentury AFP informoval prezidentský úřad. Nauséda tak otevřel cestu k možné výměně špionů s Moskvou.

Litevská média s odvoláním na nejmenované zdroje informovala, že Rusové Nikolaj Filipčenko a Sergej Mojsejenko by mohli být vyměněni za Aristidise Tamošaitise a Jevgenije Mataitise.

Filipčenko si v litevském vězení odpykává desetiletý trest za pokusy zverbovat pracovníky litevské rozvědky k instalování odposlechu v rezidenci bývalé prezidentky Dalie Grybauskaitéové a Mojsejenko trest v délce deseti a půl roku za to, že dodával Rusku informace o činnosti litevské armády.

před 1 hodinou

Kvůli silnému větru nejezdí od rána kabinová lanovka na Ještěd

Kvůli silnému větru nejezdí od rána kabinová lanovka na Ještěd v Liberci. Vítr na horní stanici dosahuje 90 kilometrů v hodině, přípustných je přitom 58 km/h, pak už je provoz nebezpečný. Podle prognóz počasí zřejmě nebude možné kvůli větru jezdit po celý den, řekl přednosta lanovky Vladimír Štěpán.

Kabinová lanovka na Ještěd je oblíbenou turistickou atrakcí, v provozu je přes 85 let. V minulosti stávala kvůli větru zhruba dvakrát až třikrát za rok. V posledních letech ale větrných dnů přibývá.

Silný vítr fouká v pátek také v Jizerských horách a Krkonoších, další problémy ale hlášeny nejsou. Meteorologové vydali na dnešek výstrahu, vítr může na horách dosáhnout v nárazech 70 až 90 kilometrů v hodině.

Další zprávy