Vlak srazil v Blansku ženu v místě nepřístupném veřejnosti, svým zraněním podlehla

ČTK ČTK
21. 8. 2016 13:00
Vlak srazil v neděli v Blansku ženu, střet nepřežila. Nehoda zkomplikovala provoz na hlavní trati z Prahy do Brna. Radek Joklík z Českých drah řekl, že byl v místě omezený provoz a vlaky nabíraly zpoždění. "Zastavený nebyl, pořád se místem jezdilo. Kolem 12:00 byl provoz znovu obnovený," dodal Joklík. Nehoda se stala v prostoru blanenského nádraží, avšak mimo nástupiště. "Ženu srazil expres jedoucí z Prahy do Grazu v místě nepřístupném veřejnosti," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Zatím není jasné, co se stalo. Případem se zabývá policie.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy