Při dvou střetech vlaku s kamionem na Příbramsku a Nymbursku se zranilo několik lidí

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 21. 2. 2020 16:54
Dvě nehody vlaků s nákladními auty zaměstnaly v pátek hasiče a záchranáře ve středních Čechách. Obě se staly na přejezdech zabezpečených pouze výstražným křížem - první před polednem u Staré Hutě na Příbramsku, druhá odpoledne v Běrunicích na Nymbursku. V obou případech vlak vykolejil a zranilo se několik lidí.

U Staré Hutě na Příbramsku se před polednem na přejezdu srazil vlak s nákladním autem, které převáželo dřevěné palety. Motorový vlak Regionova po střetu vykolejil, jedna z jeho tří částí se ocitla zcela mimo koleje a naklonila se.

"Ve vlaku byli dva cestující a tři zaměstnanci," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová. Záchranáři ošetřili čtyři lehce zraněné - strojvedoucího, řidiče nákladního vozu a dva cestující. Podle mluvčí záchranné služby Petry Effenbergerové byli všichni po nezbytném ošetření na místě převezeni do příbramské nemocnice. 

"Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném pouze výstražnými kříži," upřesnil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Škodu na vlaku inspekce odhadla na více než 10 milionů korun, na nákladním automobilu 300 tisíc a na 200 tisíc na trati. Podle policejní mluvčí dechová zkouška ukázala, že řidič nákladního vozu nebyl pod vlivem alkoholu.

Havarovaný vlak vyprostí drážní hasiči. Dopravu cestujících v úseku mezi Dobříší a Mníškem pod Brdy zajišťují autobusy. Trať bude ještě několik hodin zavřená, České dráhy odhadují, že by trať mohla být otevřena kolem půl šesté večer.

Pět zraněných na Nymbursku

Druhá nehoda vlaku s nákladním vozem se stala kolem 15. hodiny na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku. I v tomto případě vlak vykolejil.

Zranilo se pět lidí, z toho tři děti - jedno těžce, další středně těžce a jedno lehce. Nejvážnější je podle ní zranění hlavy. "Po intenzivní lékařské péči bylo dítě převezeno do motolské nemocnice," řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Další dvě děti odvezli záchranáři do nemocnice v Kolíně. Kromě dětí se zranili také dva muži, má jít o strojvedoucího a průvodčího. S lehkým zraněním je záchranáři odvezli do kolínské nemocnice. Řidič kamionu vyvázl bez zranění.

Podle mluvčího středočeské policie Pavla Truxy se i tato nehoda stala na přejezdu, který je chráněn jen výstražným křížem a značkou stop. "Míra zavinění se bude zkoumat," řekl Truxa.

České dráhy zavedly v úseku mezi Městcem Králové a Chlumcem nad Cidlinou náhradní autobusovou dopravu. Komplikace očekávají zhruba do 20:30. 

 

Právě se děje

Další zprávy