Mladík vylezl na nádraží v Hořovicích na vagon. Zabil ho proud z trolejí

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 29. 12. 2019 19:29
Na nádraží v Hořovicích na Berounsku zemřel v sobotu ráno mladý muž narozený v roce 1995. Vylezl na odstavený cisternový vagon a dotkl se trolejí, po zásahu proudem na místě zemřel, sdělila mluvčí středočeských policistů Vendulka Marečková.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock.com

"Muž na místě zemřel, policisté vyloučili cizí zavinění. Ve věci bude provedena zdravotní pitva, případ vyšetřují berounští kriminalisté," řekla Marečková.

Provoz na trati nebyl po dobu vyšetřování nijak omezen.

Podle údajů Centra dětské úrazové prevence se ročně v Česku popálí téměř dvě tisícovky dětí.

"U nejmenších převažuje horká tekutina, u starších tvoří největší podíl experimenty s ohněm a zásahy elektrickým proudem. Častým způsobem je u nás popálení elektrickým obloukem při přelézání vagonů s nejvyšším počtem nehod ve věkové kategorii 13-18 let.," píše se na stránkách projektu Vagonáři.cz.

Ten chce pomocí drastických příběhů, fotografií a videí odradit mladé lidi, aby kvůli "jedné blbé fotce" riskovali život. "

Vagonáři" jsou děti a mladiství, kteří přelézají odstavené vagony na nádražích a následkem nevědomosti se těžce popálí. Svůj život riskují většinou jen pro vidinu uznání na sociálních sítích.

Dle Kliniky popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady je těchto vážně popálených "vagonářů" ročně v průměru devět.

"V měřítku všech případů se číslo může zdát zanedbatelné, ale proud z trolejí většinou způsobuje rozsáhlé popáleniny, s jejichž následky se pacienti potýkají celý život. Hojení ran je totiž obecně velmi pomalé, léčbu často komplikuje infekce a tvoří se při nich snadno zranitelné jizvy znetvořující na celý život," upozorňuje web kampaně.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Schick si podle trenéra musí na návrat ještě několik týdnů počkat

Podle trenéra fotbalistů Leverkusenu Petera Bosze je návrat zraněného útočníka Patrika Schicka na hřiště otázkou několika týdnů. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant, který nehraje od začátku října, nepřicestoval s Bayerem do Prahy, kde se německý celek utká ve čtvrtečním duelu 2. kola základní skupiny Evropské ligy s českým mistrem Slavií.

Schick v minulém ročníku hostoval z AS Řím v Lipsku. "Rudí býci" ale na něj kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru opci neuplatnili. Místo toho po českém hráči sáhl Leverkusen, který ho v září přivedl za více než 700 milionů korun.

V dresu Bayeru stihl Schick odehrát čtyři soutěžní duely, v nichž dal dva góly. Počátkem října si však v bundesligovém duelu se Stuttgartem lehce natrhl zadní stehenní sval a od té doby nehraje.

"Patrik zůstal v Leverkusenu. Trénuje, pracuje na své kondičce. Je to ještě otázka několika týdnů. Včera již s námi trénoval, ale ještě si musí počkat, než bude moci nastoupit," řekl na dnešní tiskové videokonferenci šestapadesátiletý Nizozemec Bosz.

Další zprávy