Mladík vylezl na nádraží v Hořovicích na vagon. Zabil ho proud z trolejí

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 29. 12. 2019 19:29
Na nádraží v Hořovicích na Berounsku zemřel v sobotu ráno mladý muž narozený v roce 1995. Vylezl na odstavený cisternový vagon a dotkl se trolejí, po zásahu proudem na místě zemřel, sdělila mluvčí středočeských policistů Vendulka Marečková.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock.com

"Muž na místě zemřel, policisté vyloučili cizí zavinění. Ve věci bude provedena zdravotní pitva, případ vyšetřují berounští kriminalisté," řekla Marečková.

Provoz na trati nebyl po dobu vyšetřování nijak omezen.

Podle údajů Centra dětské úrazové prevence se ročně v Česku popálí téměř dvě tisícovky dětí.

"U nejmenších převažuje horká tekutina, u starších tvoří největší podíl experimenty s ohněm a zásahy elektrickým proudem. Častým způsobem je u nás popálení elektrickým obloukem při přelézání vagonů s nejvyšším počtem nehod ve věkové kategorii 13-18 let.," píše se na stránkách projektu Vagonáři.cz.

Ten chce pomocí drastických příběhů, fotografií a videí odradit mladé lidi, aby kvůli "jedné blbé fotce" riskovali život. "

Vagonáři" jsou děti a mladiství, kteří přelézají odstavené vagony na nádražích a následkem nevědomosti se těžce popálí. Svůj život riskují většinou jen pro vidinu uznání na sociálních sítích.

Dle Kliniky popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady je těchto vážně popálených "vagonářů" ročně v průměru devět.

"V měřítku všech případů se číslo může zdát zanedbatelné, ale proud z trolejí většinou způsobuje rozsáhlé popáleniny, s jejichž následky se pacienti potýkají celý život. Hojení ran je totiž obecně velmi pomalé, léčbu často komplikuje infekce a tvoří se při nich snadno zranitelné jizvy znetvořující na celý život," upozorňuje web kampaně.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy