Zvláštní příkaz revizorům v Praze: Při hokeji nekontrolujte

Eliška Nová
6. 5. 2015 16:18
Pražský magistrát údajně nařídil kontrolorům, aby na lince metra B nechali pasažéry během hokejového MS volně jezdit. Kancelář primátorky i dopravní podnik informace popírají.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Praha - Cestující na pražské lince metra B získali v květnu zvláštní výhodu. Od začátku měsíce až do středy se jim nemohlo stát, že by je kontroloval revizor.

Mohlo za to hokejové mistrovství světa. A také zvláštní příkaz, podle kterého revizoři měli během šampionátu nechat pasažéry na "béčku" na pokoji. Online deníku Aktuálně.cz to potvrdili dva lidé z dopravního podniku, kteří mají ke kontrolorům blízko.

Pokyn, aby revizoři na žluté lince nekontrolovali cestující, údajně přišel z pražského magistrátu. Kancelář primátorky i dopravní podnik však informaci popřely.

"Takový pokyn neexistuje. Přepravní kontrola na lince B je standardně zajištěna," řekly shodně mluvčí magistrátu Petra Hrubá i Aneta Řehková za dopravní podnik, když se ve středu Aktuálně.cz oficiálně ptalo na důvody.

Že informaci oficiálně nikdo nechce potvrdit, ovšem není překvapivé. Nespokojení by totiž byli především cestující s předplaceným kuponem nebo ti, kdo si zaplatili lístek.

Přesto dotaz Aktuálně.cz přinesl zajímavý efekt. Sotva se redakce dotázala, rázem se změnil i pokyn: revizoři si mají dát pohov už jen na stanici Českomoravská, tedy u O2 areny, v níž se hokejové zápasy v Praze hrají. Navíc jen hodinu před začátkem a hodinu po skončení utkání.

Kontroloři jízdenek podobné výjimky příliš neznají. V hromadné dopravě kontrolují cestující po celou dobu provozu a nestává se, že by jim některá místa nebo některé časy byly zapovězeny. Pražský dopravní podnik navíc zásadně nesděluje, kde se revizoři pohybují.

Revizoři chytí ročně téměř čtvrt milionu černých pasažérů, kteří musí zaplatit buď pokutu 800 korun na místě, nebo pak do patnácti dnů. Pokud pokutu zaplatí později, vyšplhá se na 1500 korun. Největší městská společnost kvůli černým pasažérům přichází zhruba o 360 milionů korun ročně.

 

Právě se děje

před 35 minutami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy