O2 aréna jako obří hospoda. Podívejte se, kudy teče pivo

O2 aréna jako obří hospoda. Podívejte se, kudy teče pivo
Pivo přijíždí do technických prostor vysočanské O2 areny z deset kilometrů vzdáleného smíchovského pivovaru. Pro fanoušky je připraveno desetistupňové světlé nepasterizované pivo.
Cisterna se hadicí propojí s pevným rozvodem instalovaným v útrobách haly.
Obsluhu zařízení má na starosti Jindřich Ries, který je zaměstnancem Staropramenu již 44 let. Jeho úkolem je i odhadnout, kolik piva bude potřeba.
Pivo je uskladněno v podzemním podlaží O2 areny ve čtyřech hlavních tancích, do nichž se vejde celkem 280 hektolitrů piva.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
Aktualizováno 2. 5. 2015 14:00
I během mistrovství světa v ledním hokeji budou fandové v O2 aréně pít pivo ze smíchovského Staropramenu.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Státní zástupce znovu podal obžalobu kvůli úniku odposlechů Béma s Janouškem

Státní zástupce znovu podal žalobu na bývalého předsedu Věcí veřejných Víta Bártu a policistu Jana Petržílka kvůli úniku odposlechů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Žalobce viní Bártu s Petržílkem ze zneužití pravomoci a ohrožení utajované informace. O znovupodání žaloby informovala pondělní Mladá fronta Dnes (MfD).

Nově podaná obžaloba už v utajeném režimu není. "Jediná odstraněná vada je, že obžaloba již není utajována. Spis je i přes výhrady městského soudu a vrchního soudu utajován stále stejně," řekl MfD Petržílkův advokát Václav Němec. Důkazně se podle něj spis vůbec nikam neposunul.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Venezuelský opoziční předák López, který je blízkým spolupracovníkem Guaidóa, uprchl do Španělska

Venezuelský opoziční předák Leopoldo López v neděli dorazil do Španělska poté, co se rok a půl ukrýval v rezidenci španělského velvyslance ve venezuelské metropoli Caracasu. Lópezovi se nejprve podařilo utéci do Kolumbie, odkud odletěl do Madridu, kde se znovu shledal se svou rodinou. López je blízkým spolupracovníkem šéfa parlamentu Juana Guaidóa, jehož uznává na šest desítek zemí prozatímním prezidentem Venezuely. Guaidó se snaží přimět k demisi autoritářskou vládu Nicoláse Madura s cílem uspořádat v zemi svobodné volby.

López slíbil, že i z exilu bude podporovat politickou opozici v její snaze sesadit Madura. "Venezuelci, toto rozhodnutí nebylo jednoduché. Ujišťuji vás ale, že můžete počítat s tím, že budu bojovat odkudkoli. Nebudeme odpočívat a budeme pokračovat dnem i nocí ve snaze dosáhnout svobody, kterou si všichni Venezuelci zasluhují," uvedl López.

Zdroj: ČTK
Další zprávy