Hokejové tribuny mají doplnit školáci. Musí ale fandit cizím

Adéla Skoupá
9. 4. 2015 18:13
Organizátoři MS v hokeji poslali do škol volné lístky na neatraktivní zápasy. A dali si podmínku: děti si musí vyrobit transparenty a držet palce jednomu ze zahraničních týmů.
Logo (vizuál) mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě 2015
Logo (vizuál) mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě 2015 | Foto: Médea Group

Praha - Čeští pořadatelé květnového mistrovství světa v ledním hokeji se obávají, že na nezajímavé odpolední zápasy zahraničních soupeřů bude pražská O2 aréna poloprázdná. Sáhli proto k oblíbenému triku: poslali mailem do pražských a středočeských základních škol nabídku volných lístků.

Má to ale háček. K možnosti návštěvy například tří duelů sousedních Rakušanů organizátoři připojili podmínku, kvůli které zřejmě mnoho dětí do haly nenalákají. Vymínili si totiž, že školáci budou muset fandit jednomu z cizích týmů. A vyrobit si navíc transparenty, které jejich náklonnost jasně vyjádří.

Cedule má být z papíru nebo látky, o rozměrech metr krát metr. Teprve až zašlou přihlášené školy její fotografii, vydají jim organizátoři vstupenky.

Jaký bude o volné vstupenky, jejichž hodnota se v prodeji pohybuje mezi šestnácti sty až třemi tisíci korun, mezi základními školami zájem, ještě není jasné.

"Zatím se k tomu nechceme příliš vyjadřovat. Momentálně počítáme, kolik škol chce nabídku využít a jakým způsobem budeme distribuovat vstupenky," uvedla Martina Kučerová, která v organizačním výboru mistrovství řídí komunikaci.

Třeba Jitka Vlčková, ředitelka pražské Základní školy Podbělohorská, nabídku nevyužije. "My máme ve škole jen malé děti, první stupeň. Takže jsme naznali, že se nás to netýká, pro nás to není vhodné," vysvětluje Vlčková.

Organizátoři světového šampionátu a členové Českého svazu ledního hokeje však učitelům vzkazují: chceme propagovat sport mezi dětmi a mládeží.

Na Čechy vyprodáno

Zatímco fanouškům zahraničních týmů bude muset dopomoci "komparz" složený z pražských školáků, čeští hokejisté si na malou podporu nebudou moci stěžovat.

Už v listopadu, kdy Sazka spustila předprodej, se během několika hodin prodalo nebo zarezervovalo sto deset tisíc "denních balíčků" na utkání českého týmu. A další várka dvanácti set lístků na jednotlivé zápasy v únoru zmizela za půl hodiny.

Zápasům navíc na atraktivitě přidal fakt, že se k českému mužstvu vedenému trenérem Vladimírem Růžičkou nakonec připojí i Jaromír Jágr. To sice prodej neovlivní, zbystřily ale firmy, které český hokej dotují.

I dříve se žákům poštěstilo podívat se na významnou sportovní událost zadarmo. Například před šesti lety na mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci získaly tamní střední školy po osmi stech lístcích. V Novém Městě na Moravě zase školáci podporovali před dvěma lety biatlonisty.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 5 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy