reklama
 
 

Hokejové tribuny mají doplnit školáci. Musí ale fandit cizím

9. 4. 2015 18:13
Organizátoři MS v hokeji poslali do škol volné lístky na neatraktivní zápasy. A dali si podmínku: děti si musí vyrobit transparenty a držet palce jednomu ze zahraničních týmů.

Praha - Čeští pořadatelé květnového mistrovství světa v ledním hokeji se obávají, že na nezajímavé odpolední zápasy zahraničních soupeřů bude pražská O2 aréna poloprázdná. Sáhli proto k oblíbenému triku: poslali mailem do pražských a středočeských základních škol nabídku volných lístků.

Má to ale háček. K možnosti návštěvy například tří duelů sousedních Rakušanů organizátoři připojili podmínku, kvůli které zřejmě mnoho dětí do haly nenalákají. Vymínili si totiž, že školáci budou muset fandit jednomu z cizích týmů. A vyrobit si navíc transparenty, které jejich náklonnost jasně vyjádří.

Cedule má být z papíru nebo látky, o rozměrech metr krát metr. Teprve až zašlou přihlášené školy její fotografii, vydají jim organizátoři vstupenky.

Jaký bude o volné vstupenky, jejichž hodnota se v prodeji pohybuje mezi šestnácti sty až třemi tisíci korun, mezi základními školami zájem, ještě není jasné.

"Zatím se k tomu nechceme příliš vyjadřovat. Momentálně počítáme, kolik škol chce nabídku využít a jakým způsobem budeme distribuovat vstupenky," uvedla Martina Kučerová, která v organizačním výboru mistrovství řídí komunikaci.

Třeba Jitka Vlčková, ředitelka pražské Základní školy Podbělohorská, nabídku nevyužije. "My máme ve škole jen malé děti, první stupeň. Takže jsme naznali, že se nás to netýká, pro nás to není vhodné," vysvětluje Vlčková.

Organizátoři světového šampionátu a členové Českého svazu ledního hokeje však učitelům vzkazují: chceme propagovat sport mezi dětmi a mládeží.

Na Čechy vyprodáno

Zatímco fanouškům zahraničních týmů bude muset dopomoci "komparz" složený z pražských školáků, čeští hokejisté si na malou podporu nebudou moci stěžovat.

Už v listopadu, kdy Sazka spustila předprodej, se během několika hodin prodalo nebo zarezervovalo sto deset tisíc "denních balíčků" na utkání českého týmu. A další várka dvanácti set lístků na jednotlivé zápasy v únoru zmizela za půl hodiny.

Zápasům navíc na atraktivitě přidal fakt, že se k českému mužstvu vedenému trenérem Vladimírem Růžičkou nakonec připojí i Jaromír Jágr. To sice prodej neovlivní, zbystřily ale firmy, které český hokej dotují.

I dříve se žákům poštěstilo podívat se na významnou sportovní událost zadarmo. Například před šesti lety na mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci získaly tamní střední školy po osmi stech lístcích. V Novém Městě na Moravě zase školáci podporovali před dvěma lety biatlonisty.

autor: Adéla Skoupá | 9. 4. 2015 18:13

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama