Hokejové tribuny mají doplnit školáci. Musí ale fandit cizím

Adéla Skoupá
9. 4. 2015 18:13
Organizátoři MS v hokeji poslali do škol volné lístky na neatraktivní zápasy. A dali si podmínku: děti si musí vyrobit transparenty a držet palce jednomu ze zahraničních týmů.
Logo (vizuál) mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě 2015
Logo (vizuál) mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě 2015 | Foto: Médea Group

Praha - Čeští pořadatelé květnového mistrovství světa v ledním hokeji se obávají, že na nezajímavé odpolední zápasy zahraničních soupeřů bude pražská O2 aréna poloprázdná. Sáhli proto k oblíbenému triku: poslali mailem do pražských a středočeských základních škol nabídku volných lístků.

Má to ale háček. K možnosti návštěvy například tří duelů sousedních Rakušanů organizátoři připojili podmínku, kvůli které zřejmě mnoho dětí do haly nenalákají. Vymínili si totiž, že školáci budou muset fandit jednomu z cizích týmů. A vyrobit si navíc transparenty, které jejich náklonnost jasně vyjádří.

Cedule má být z papíru nebo látky, o rozměrech metr krát metr. Teprve až zašlou přihlášené školy její fotografii, vydají jim organizátoři vstupenky.

Jaký bude o volné vstupenky, jejichž hodnota se v prodeji pohybuje mezi šestnácti sty až třemi tisíci korun, mezi základními školami zájem, ještě není jasné.

"Zatím se k tomu nechceme příliš vyjadřovat. Momentálně počítáme, kolik škol chce nabídku využít a jakým způsobem budeme distribuovat vstupenky," uvedla Martina Kučerová, která v organizačním výboru mistrovství řídí komunikaci.

Třeba Jitka Vlčková, ředitelka pražské Základní školy Podbělohorská, nabídku nevyužije. "My máme ve škole jen malé děti, první stupeň. Takže jsme naznali, že se nás to netýká, pro nás to není vhodné," vysvětluje Vlčková.

Organizátoři světového šampionátu a členové Českého svazu ledního hokeje však učitelům vzkazují: chceme propagovat sport mezi dětmi a mládeží.

Na Čechy vyprodáno

Zatímco fanouškům zahraničních týmů bude muset dopomoci "komparz" složený z pražských školáků, čeští hokejisté si na malou podporu nebudou moci stěžovat.

Už v listopadu, kdy Sazka spustila předprodej, se během několika hodin prodalo nebo zarezervovalo sto deset tisíc "denních balíčků" na utkání českého týmu. A další várka dvanácti set lístků na jednotlivé zápasy v únoru zmizela za půl hodiny.

Zápasům navíc na atraktivitě přidal fakt, že se k českému mužstvu vedenému trenérem Vladimírem Růžičkou nakonec připojí i Jaromír Jágr. To sice prodej neovlivní, zbystřily ale firmy, které český hokej dotují.

I dříve se žákům poštěstilo podívat se na významnou sportovní událost zadarmo. Například před šesti lety na mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci získaly tamní střední školy po osmi stech lístcích. V Novém Městě na Moravě zase školáci podporovali před dvěma lety biatlonisty.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Hvězdou týdne v NHL je díky pěti gólům Toffoli

Hvězdou týdne v NHL byl vyhlášen útočník Tyler Toffoli z Montrealu. Osmadvacetiletý Kanaďan byl ve sledovaném období nejlepším střelcem soutěže s pěti góly ze čtyř zápasů, během nichž si připsal celkově osm bodů.

Toffoli pomohl Canadiens stát se teprve druhým týmem v historii NHL, jenž získal alespoň bod v prvních šesti utkáních sezony. Montreal je navíc všechny odehrál na ledě soupeře.

Druhou hvězdou byl vyhlášen veterán Joe Pavelski. Šestatřicetiletý centr dovedl Dallas ke dvěma vítězstvím v úvodních dvou zápasech sezony sedmi body za tři góly a čtyři asistence, v obou případech navíc vstřelil vítězné branky.

Jako třetí byl oceněn brankář John Gibson z Anaheimu, který minulý týden zlikvidoval 95 z 99 střel. Ve třech utkáních měl průměr 1,33 inkasované branky na zápas a úspěšnost zásahů 96 procent.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Italský premiér Giuseppe Conte podá v úterý demisi. Uvádí to agentura Reuters. Conteho vláda ztratila minulý týden absolutní většinu v Senátu

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ministerstvo bude chtít od ruského velvyslance vysvětlit zadržení Navalného i násilné potlačení protestů, řekl Petříček

Ministerstvo zahraničí bude chtít od ruského velvyslance v ČR Alexandra Zmejevského vysvětlení zadržení opozičního vůdce Alexeje Navalného i násilného potlačení protestů v Rusku. Řekl to ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Zároveň velvyslanci resort sdělí svůj postoj k celé věci.

Petříček se kvůli koronaviru nemohl zúčastnit dnešního jednání ministrů zahraničí zemí Evropské unie, kteří se neshodli na potrestání ruských činitelů odpovědných za Navalného uvěznění. Některé země chtěly dát přednost jednání s ruským vedením, šéf unijní diplomacie Josep Borrell proto vyrazí začátkem února do Moskvy apelovat na propuštění Navalného.

Zdroj: ČTK
Další zprávy