Hokejové tribuny mají doplnit školáci. Musí ale fandit cizím

Adéla Skoupá
9. 4. 2015 18:13
Organizátoři MS v hokeji poslali do škol volné lístky na neatraktivní zápasy. A dali si podmínku: děti si musí vyrobit transparenty a držet palce jednomu ze zahraničních týmů.
Logo (vizuál) mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě 2015
Logo (vizuál) mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě 2015 | Foto: Médea Group

Praha - Čeští pořadatelé květnového mistrovství světa v ledním hokeji se obávají, že na nezajímavé odpolední zápasy zahraničních soupeřů bude pražská O2 aréna poloprázdná. Sáhli proto k oblíbenému triku: poslali mailem do pražských a středočeských základních škol nabídku volných lístků.

Má to ale háček. K možnosti návštěvy například tří duelů sousedních Rakušanů organizátoři připojili podmínku, kvůli které zřejmě mnoho dětí do haly nenalákají. Vymínili si totiž, že školáci budou muset fandit jednomu z cizích týmů. A vyrobit si navíc transparenty, které jejich náklonnost jasně vyjádří.

Cedule má být z papíru nebo látky, o rozměrech metr krát metr. Teprve až zašlou přihlášené školy její fotografii, vydají jim organizátoři vstupenky.

Jaký bude o volné vstupenky, jejichž hodnota se v prodeji pohybuje mezi šestnácti sty až třemi tisíci korun, mezi základními školami zájem, ještě není jasné.

"Zatím se k tomu nechceme příliš vyjadřovat. Momentálně počítáme, kolik škol chce nabídku využít a jakým způsobem budeme distribuovat vstupenky," uvedla Martina Kučerová, která v organizačním výboru mistrovství řídí komunikaci.

Třeba Jitka Vlčková, ředitelka pražské Základní školy Podbělohorská, nabídku nevyužije. "My máme ve škole jen malé děti, první stupeň. Takže jsme naznali, že se nás to netýká, pro nás to není vhodné," vysvětluje Vlčková.

Organizátoři světového šampionátu a členové Českého svazu ledního hokeje však učitelům vzkazují: chceme propagovat sport mezi dětmi a mládeží.

Na Čechy vyprodáno

Zatímco fanouškům zahraničních týmů bude muset dopomoci "komparz" složený z pražských školáků, čeští hokejisté si na malou podporu nebudou moci stěžovat.

Už v listopadu, kdy Sazka spustila předprodej, se během několika hodin prodalo nebo zarezervovalo sto deset tisíc "denních balíčků" na utkání českého týmu. A další várka dvanácti set lístků na jednotlivé zápasy v únoru zmizela za půl hodiny.

Zápasům navíc na atraktivitě přidal fakt, že se k českému mužstvu vedenému trenérem Vladimírem Růžičkou nakonec připojí i Jaromír Jágr. To sice prodej neovlivní, zbystřily ale firmy, které český hokej dotují.

I dříve se žákům poštěstilo podívat se na významnou sportovní událost zadarmo. Například před šesti lety na mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci získaly tamní střední školy po osmi stech lístcích. V Novém Městě na Moravě zase školáci podporovali před dvěma lety biatlonisty.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Počet obětí koronaviru ve světě překročil čtyři miliony

Počet obětí pandemie covidu-19 v noci na dnešek celosvětově přesáhl hranici čtyř milionů. Vyplývá to propočtů agentury Reuters. Univerzita Johnse Hopkinse, která situaci také celosvětově monitoruje, vykazuje k dnešnímu ránu 3,84 milionu mrtvých. Onemocnění způsobené virem SARS-CoV-2 se poprvé prokázalo na konci roku 2019 v Číně a od té doby se virus potvrdil u více než 177 milionů lidí po celém světě. Česká republika je stále jednou z nejvíce zasažených zemí pokud jde o počet zemřelých i infikovaných v přepočtu na počet obyvatel.

před 1 hodinou

První a dlouholetý prezident Zambie Kenneth Kaunda zemřel. Bylo mu 97 let

Ve věku 97 let zemřel v Lusace bývalý zambijský prezident Kenneth Kaunda. Informoval o tom ve čtvrtek večer současný prezident Edgar Lungu. Země bude za muže, který podporoval africký nacionalismus a stál v čele boje proti vládě bělošské menšiny v jižní Africe, držet třítýdenní smutek.

Kaunda byl v pondělí hospitalizován v lusacké vojenské nemocnici specializované pro pacienty s covidem-19. Podle úřadů byl léčen na zápal plic.

V šedesátých letech patřil Kaunda k vůdcům kampaně, která měla ukončit koloniální vládu v zemi, jež tehdy nesla název Severní Rhodesie. Zambijská republika byla vyhlášena v roce 1964, kdy byl Kaunda zvolen jejím prvním prezidentem.

Agentur AP napsala, že za své 27leté vlády podporoval africké nacionalistické skupiny, které vybojovaly nezávislost v sousedních zemích Angole, Mosambiku, Namibii a Zimbabwe. Umožnil také sídlit v Lusace straně Africký národní kongres, která byla zakázaná v Jihoafrické republice a bojovala proti tamnímu apartheidu.

Známé jsou fotografie, na nichž Kaunda tančil na summitu zemí britského Společenství v roce 1979 s tehdejší britskou premiérkou Margaret Thatcherovou. AP připomíná, že se ale Kaundovi nepodařilo přimět ji k uvalení sankcí na bělošskou vládu v Jihoafrické republice.

Další zprávy