Opencard za zmrzlinu. Policie dopadla falešného revizora

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 3. 2015 16:08
Jednadvacetiletý mladík, který oslovil minimálně 40 cestujících s nabídkou výhodného jízdného, by mohl jít do vězení až na 3 roky.
Zadržený mladík.
Zadržený mladík. | Foto: Policie ČR

Praha - Pražští policisté zadrželi jednadvacetiletého muže, který se podle nich vydával za revizora a podvodně od lidí získával peníze.

Minimálně ve 40 případech sliboval cestujícím "výhodné jízdné" tak, že jim za částku většinou 500 korun dobije na jeden rok kartu opencard, informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk. Muži hrozí za podvod až tři roky vězení.

"Jelikož se kriminalisté domnívají, že jednadvacetiletý mladík může mít na svědomí těchto případů možná i několik stovek, žádají, aby se jim ozvali další poškození, kteří byli podvedeni," dodal mluvčí.

Poškození se mohou hlásit na linku 158, fotografie falešného revizora jsou na policejním webu.

Nosil mikinu DPP

Podle policie si muž náhodně vytipoval cestující, kterým nabízel dobití opencard. Pro větší důvěryhodnost nosil bundu nebo mikinu pražského dopravního podniku.

"Poté, co mu poškozený poskytl svoji kartu, předstíral pomocí čtečky těchto karet nebo připojením k internetu skrze mobilní telefon dobíjení této karty," popsal chování podezřelého Daněk.

Za tuto službu od lidí požadoval většinou 500 korun, kartu podle policistů samozřejmě nikdy nedobil.

Za zmrzlinu nebo víno

Kriminalisté uvedli, že těchto podvodů se dopouštěl na ulici, v nákupních centrech, obchodech, stáncích, a jednou dokonce i v nočním klubu.

"Jindy zase oslovil na ulici prodejce zmrzliny a zmiňované dobití karty mu nabídl za částku 50 korun a zmrzlinu, což také dostal. V dalším případě pro změnu po prodavačce ve vinotéce za své služby požadoval láhev šumivého vína, které pak také obdržel," dodal Daněk.

 

Právě se děje

Další zprávy