Lítačka jako poslední kapka? Část ANO už netrvá na tom, aby Krnáčová zůstala primátorkou

Lukáš Prchal Marek Pokorný Lukáš Prchal, Marek Pokorný
Aktualizováno 4. 2. 2016 14:21
V hnutí ANO se rozehrála hra o setrvání Adriany Krnáčové v čele magistrátu. Několik zdrojů deníku Aktuálně.cz jak ze Sněmovny, tak z pražského zastupitelstva potvrdilo, že hnutí Andreje Babiše už netrvá na tom, aby Krnáčová pokračovala ve funkci primátorky. To však vzápětí popřel předseda poslaneckého klubu ANO ve Sněmovně a současně první místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek. A o tom, že by už neměla být primátorkou, neví ani sama Krnáčová a část zastupitelů kolem ní.
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Hnutí ANO nebude prý nadále trvat při koaličních jednáních na tom, aby Adriana Krnáčová zůstala primátorkou. Po pondělním jednání klubu se na tom podle zdrojů Aktuálně.cz údajně shodli zastupitelé.

Sama Krnáčová o tom nic neví. "Buď jsou vaše informace smyšlené, nebo vás někdo obelhal. Žádná z těch informací se nezakládá na pravdě a neexistuje žádné usnesení předsednictva o tom, že bych neměla pokračovat ve funkci primátorky," reagovala Krnáčová.

Podle tří zdrojů Aktuálně.cz nicméně hází ANO primátorku přes palubu hlavně kvůli špatnému postupu při informování o Lítačce - pražské náhradě problematické opencard. Adriana Krnáčová o svém projektu nikomu neřekla. "Není to sice formou usnesení, ale shodli jsme se na tom," řekl zdroj z vedení pražské ANO.

Předseda poslanců za ANO a současně první místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek to ale vzápětí popřel. "Ta debata se v tom klubu vedla, ale každopádně jednoznačně popírám, že bychom se chtěli zbavit primátorky," řekl Aktuálně.cz Faltýnek s tím, že trvají na Krnáčové i tehdy, pokud se podaří dohodnout nová vládnoucí sestava.

Patrik Nacher, který patří ve straně ke křídlu Adriany Krnáčové, popírá, že by to byl oficiální závěr zastupitelského klubu. "Nevím o tom. Na klubu se o tom rozhodně nemluvilo,“ řekl.

Podle něj stále platí dosavadní usnesení předsednictva, které na primátorce v čele města trvá. „Nevím, kdo to trousí. Zeptejte se jich. A ať to řeknou na jméno a neschovávají se,“ řekl. Nacher ovšem připustil, že hned po jednání zastupitelského klubu bylo krajské předsednictvo ANO, na kterém již nebyl.

Není to poprvé, co část pražských zastupitelů vystoupila proti Krnáčové. Již v srpnu jí vyslovilo nedůvěru pražské předsednictvo, ve kterém měla většinu Radmila Kleslová. Krnáčová má spory s Kleslovou dlouhodobě, nakonec ale svoji pozici uhájila.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy