Lítačka jako poslední kapka? Část ANO už netrvá na tom, aby Krnáčová zůstala primátorkou

Lukáš Prchal Marek Pokorný Lukáš Prchal, Marek Pokorný
Aktualizováno 4. 2. 2016 14:21
V hnutí ANO se rozehrála hra o setrvání Adriany Krnáčové v čele magistrátu. Několik zdrojů deníku Aktuálně.cz jak ze Sněmovny, tak z pražského zastupitelstva potvrdilo, že hnutí Andreje Babiše už netrvá na tom, aby Krnáčová pokračovala ve funkci primátorky. To však vzápětí popřel předseda poslaneckého klubu ANO ve Sněmovně a současně první místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek. A o tom, že by už neměla být primátorkou, neví ani sama Krnáčová a část zastupitelů kolem ní.
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Hnutí ANO nebude prý nadále trvat při koaličních jednáních na tom, aby Adriana Krnáčová zůstala primátorkou. Po pondělním jednání klubu se na tom podle zdrojů Aktuálně.cz údajně shodli zastupitelé.

Sama Krnáčová o tom nic neví. "Buď jsou vaše informace smyšlené, nebo vás někdo obelhal. Žádná z těch informací se nezakládá na pravdě a neexistuje žádné usnesení předsednictva o tom, že bych neměla pokračovat ve funkci primátorky," reagovala Krnáčová.

Podle tří zdrojů Aktuálně.cz nicméně hází ANO primátorku přes palubu hlavně kvůli špatnému postupu při informování o Lítačce - pražské náhradě problematické opencard. Adriana Krnáčová o svém projektu nikomu neřekla. "Není to sice formou usnesení, ale shodli jsme se na tom," řekl zdroj z vedení pražské ANO.

Předseda poslanců za ANO a současně první místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek to ale vzápětí popřel. "Ta debata se v tom klubu vedla, ale každopádně jednoznačně popírám, že bychom se chtěli zbavit primátorky," řekl Aktuálně.cz Faltýnek s tím, že trvají na Krnáčové i tehdy, pokud se podaří dohodnout nová vládnoucí sestava.

Patrik Nacher, který patří ve straně ke křídlu Adriany Krnáčové, popírá, že by to byl oficiální závěr zastupitelského klubu. "Nevím o tom. Na klubu se o tom rozhodně nemluvilo,“ řekl.

Podle něj stále platí dosavadní usnesení předsednictva, které na primátorce v čele města trvá. „Nevím, kdo to trousí. Zeptejte se jich. A ať to řeknou na jméno a neschovávají se,“ řekl. Nacher ovšem připustil, že hned po jednání zastupitelského klubu bylo krajské předsednictvo ANO, na kterém již nebyl.

Není to poprvé, co část pražských zastupitelů vystoupila proti Krnáčové. Již v srpnu jí vyslovilo nedůvěru pražské předsednictvo, ve kterém měla většinu Radmila Kleslová. Krnáčová má spory s Kleslovou dlouhodobě, nakonec ale svoji pozici uhájila.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy