Krnáčová dostala vysvědčení. Od TOP 09 za pět, od Pirátů jednička za trafiky v dozorčích radách

Lukáš Prchal Marek Pokorný Lukáš Prchal, Marek Pokorný
28. 1. 2016 10:46
Hlavní město sice už čtyři měsíce řídí polorozpadlá rada, ale ustavení nové funkční koalice zřejmě není pro pražské zastupitele hlavním úkolem. První letošní pražské zastupitelstvo totiž místo řešení žhavých problémů začalo odlehčeně - špičkováním a známkováním rady. TOP 09 z jednání udělala show pro veřejnost a přinesla obří vysvědčení, na kterém se skvěla půlmetrová pětka, Piráti zase radě udělili ironickou jedničku za obsazování dozorčích rad městských firem.
Vysvědčení pro radu Adriany Krnáčové od TOP 09
Vysvědčení pro radu Adriany Krnáčové od TOP 09 | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Místo ustavení funkční koalice, která by řídila město, se na prvním letošním jednání pražského zastupitelstva známkovalo. Marek Doležal z TOP 09 přinesl před polorozpadlou radu města tapetu s obřím vysvědčením, na němž je velká pětka.

„Dnes se udělují pololetní vysvědčení ve školách a já uděluji polorozpadlé pražské radě velkou pětku,“ řekl Doležal. Po jeho vystoupení vysvědčení odnesli stranou.

Jakub Michálek z Pirátů jej však po chvilce přinesl zpátky před radu a udělil jí ironickou jedničku. „Kolegové byli neobjektivní. Já uděluji této radě jedničku za dosazování kamarádů do dozorčích rad městských firem,“ řekl Michálek.

Tomáš Hudeček (dříve TOP 09) k celé záležitosti přistoupil velmi odměřeně, ale neopomenul vysvědčení připomenout. "Nechci být vyfocen za tím vysvědčením, protože novináři by si mysleli, že je to vysvědčení mé radě," řekl Hudeček.

Ani po hodině a půl po začátku jednání se tak zastupitelstvo nedostalo ani ke schválení programu jednání.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy