Krnáčová dostala vysvědčení. Od TOP 09 za pět, od Pirátů jednička za trafiky v dozorčích radách

Lukáš Prchal Marek Pokorný Lukáš Prchal, Marek Pokorný
28. 1. 2016 10:46
Hlavní město sice už čtyři měsíce řídí polorozpadlá rada, ale ustavení nové funkční koalice zřejmě není pro pražské zastupitele hlavním úkolem. První letošní pražské zastupitelstvo totiž místo řešení žhavých problémů začalo odlehčeně - špičkováním a známkováním rady. TOP 09 z jednání udělala show pro veřejnost a přinesla obří vysvědčení, na kterém se skvěla půlmetrová pětka, Piráti zase radě udělili ironickou jedničku za obsazování dozorčích rad městských firem.
Vysvědčení pro radu Adriany Krnáčové od TOP 09
Vysvědčení pro radu Adriany Krnáčové od TOP 09 | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Místo ustavení funkční koalice, která by řídila město, se na prvním letošním jednání pražského zastupitelstva známkovalo. Marek Doležal z TOP 09 přinesl před polorozpadlou radu města tapetu s obřím vysvědčením, na němž je velká pětka.

„Dnes se udělují pololetní vysvědčení ve školách a já uděluji polorozpadlé pražské radě velkou pětku,“ řekl Doležal. Po jeho vystoupení vysvědčení odnesli stranou.

Jakub Michálek z Pirátů jej však po chvilce přinesl zpátky před radu a udělil jí ironickou jedničku. „Kolegové byli neobjektivní. Já uděluji této radě jedničku za dosazování kamarádů do dozorčích rad městských firem,“ řekl Michálek.

Tomáš Hudeček (dříve TOP 09) k celé záležitosti přistoupil velmi odměřeně, ale neopomenul vysvědčení připomenout. "Nechci být vyfocen za tím vysvědčením, protože novináři by si mysleli, že je to vysvědčení mé radě," řekl Hudeček.

Ani po hodině a půl po začátku jednání se tak zastupitelstvo nedostalo ani ke schválení programu jednání.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Sarkozy je vinen z korupce, rozhodl francouzský soud

Soud uznal francouzského exprezidenta Nicolase Sarkozyho vinným z korupce a obchodování s vlivem. Uložil mu tříletý trest, z toho jeden rok nepodmíněně.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Juška, Svoboda a Švábíková přijdou o halové ME

Tři čeští atleti přijdou o halové mistrovství Evropy, které začne ve čtvrtek v Toruni. Ze zdravotních důvodů nepojedou do Polska někdejší šampioni Petr Svoboda a Radek Juška ani tyčkařka Amálie Švábíková. Česká výprava bude mít 23 závodníků, řekl dnes novinářům při on-line tiskové konferenci reprezentační šéftrenér Jan Netscher.

Halový mistr Evropy v běhu na 60 metrů překážek z roku 2011 Svoboda, kterému zranění už v minulosti výrazně narušila kariéru, se potýká s bolavou achilovkou. Nejlepší český dálkař Juška, šampion z HME v Praze 2015, je nachlazený. "Vypadli nám dva matadoři, to je razantní oslabení výpravy," konstatoval Netscher.

Se Švábíkovou mluvil půl hodiny před tiskovkou. "Zkoušela poslední trénink a bolavá záda jí neumožní odcestovat," řekl šéftrenér.

Díky tomu bude mít v Toruni osobního trenéra čtvrtkařka Lada Vondrová, jejíž kouč Jaroslav Jón zaplní uvolněné místo po trenéru Švábkové Pavlu Beranovi.

Další zprávy