Krnáčová dostala vysvědčení. Od TOP 09 za pět, od Pirátů jednička za trafiky v dozorčích radách

Lukáš Prchal Marek Pokorný Lukáš Prchal, Marek Pokorný
28. 1. 2016 10:46
Hlavní město sice už čtyři měsíce řídí polorozpadlá rada, ale ustavení nové funkční koalice zřejmě není pro pražské zastupitele hlavním úkolem. První letošní pražské zastupitelstvo totiž místo řešení žhavých problémů začalo odlehčeně - špičkováním a známkováním rady. TOP 09 z jednání udělala show pro veřejnost a přinesla obří vysvědčení, na kterém se skvěla půlmetrová pětka, Piráti zase radě udělili ironickou jedničku za obsazování dozorčích rad městských firem.
Vysvědčení pro radu Adriany Krnáčové od TOP 09
Vysvědčení pro radu Adriany Krnáčové od TOP 09 | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Místo ustavení funkční koalice, která by řídila město, se na prvním letošním jednání pražského zastupitelstva známkovalo. Marek Doležal z TOP 09 přinesl před polorozpadlou radu města tapetu s obřím vysvědčením, na němž je velká pětka.

„Dnes se udělují pololetní vysvědčení ve školách a já uděluji polorozpadlé pražské radě velkou pětku,“ řekl Doležal. Po jeho vystoupení vysvědčení odnesli stranou.

Jakub Michálek z Pirátů jej však po chvilce přinesl zpátky před radu a udělil jí ironickou jedničku. „Kolegové byli neobjektivní. Já uděluji této radě jedničku za dosazování kamarádů do dozorčích rad městských firem,“ řekl Michálek.

Tomáš Hudeček (dříve TOP 09) k celé záležitosti přistoupil velmi odměřeně, ale neopomenul vysvědčení připomenout. "Nechci být vyfocen za tím vysvědčením, protože novináři by si mysleli, že je to vysvědčení mé radě," řekl Hudeček.

Ani po hodině a půl po začátku jednání se tak zastupitelstvo nedostalo ani ke schválení programu jednání.

 

Právě se děje

Další zprávy