Policie s Půtou obvinila ještě jednoho, stíhaných je deset

ČTK ČTK
19. 11. 2014 12:41
Z braní úplatků v projektu rekonstrukce kostela v Liberci byla kromě libereckého hejtmana obviněna další osoba.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Liberec - Policie v úterý v souvislosti s projektem rekonstrukce kostela Máří Magdalény v Liberci kromě hejtmana Martina Půty (STAN) obvinila z korupčního jednání ještě jednu osobu, konkrétně z pomoci při přijetí úplatku. Oznámil to dozorující státní zástupce Petr Hořín. V kauze je tak obviněno už deset lidí, nikdo není ve vazbě.

"Dvě osoby jsou stíhány nově a dalším bylo trestní stíhání rozšířeno," uvedl Hořín. Podle něj se nedá vyloučit obvinění dalších osob. "Vyhodnocování probíhá průběžně, přidávají se nové informace, vyslýchají se osoby, zajišťují listiny," konstatoval.

Na jaře policie obvinila osm lidí ze zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku, poškozování finančních zájmů Evropské unie, podplacení a návodu ke zneužití pravomoci úřední osoby.

Mezi obviněnými jsou bývalý zastupitel Liberce za ODS Jiří Zeronik, pracovníci stavební firmy Metrostav i zaměstnanci úřadu ROP Severovýchod, jeden z nich je ředitel liberecké pobočky ROP Bořek Machatý.

Vyšetřování se týká dvou podezřelých projektů, které usilovaly o dotaci z ROP Severovýchod. Druhým vedle rekonstrukce kostela za 65 milionů korun je projekt oddychové zóny Perštýn za více než 30 milionů korun.

Oba projekty připravila obecně prospěšná společnost Geotermální energie pro občany. Ani na jeden z těchto projektů ROP Severovýchod peníze neuvolnil.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Zákaz nošení masek v Hongkongu zase platí, povolil to soud

Hongkongský nejvyšší soud v pátek pozastavil platnost svého pondělního rozhodnutí, podle něhož je zákaz zakrývání tváře při demonstracích neústavní. Na základě nového výroku soudu může hongkongská policie vymáhat dodržování zákazu nošení masek po dobu dalšího týdne, ve kterém se budou konat ostře sledované místní volby. Informovala o tom agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Odvolejte Dostála ze všech funkcí, žádá ODS přerovská opozice kvůli sexuálnímu nátlaku

Přerovská opozice vyzvala místní ODS, aby zbavila Marka Dostála odsouzeného za sexuální nátlak všech funkcí, do kterých byl zvolen. Dostál tento týden oznámil, že ukončil kvůli své kauze členství v ODS, i nadále si však rozhodl ponechat mandát zastupitele. Výzvu opozičních zastupitelů nechtěl šéf místní ODS a zároveň krajský předseda strany Michal Zácha komentovat. Opozice složená z pirátů a sdružení Společně pro Přerov chce případ otevřít na prosincovém zastupitelstvu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy