kostel

Výbuch před kostelem v Indonésii zranil čtrnáct lidí, policie mluví o teroristickém činu

Při sebevražedném útoku spáchaném před kostelem indonéského města Makassar bylo v neděli zraněno čtrnáct lidí. Podle zdrojů agentury AP na kostel útočili dva lidé a oba přišli o život. Prezident Joko Widodo hovořil o "teroristickém činu a zločinu proti lidskosti". K akci se žádná skupina nepřihlásila, policie ji ale považuje za teroristický čin.

V době výbuchu v kostele byli věřící a kněz Wilhemus Tulak, který sloužil mši, sdělil, že když po ní první lidé vycházeli z kostela, ozval se silný výbuch. Podezření strážců kostela vzbudili dva lidé na motocyklu a když se je snažili zastavit, jeden z nich odpálil výbušniny.

Policie oznámila, že oba zemřeli, a agentura AP píše, že podle pozůstatků, které se našly na místě, jednou z nich byla žena. Mezi raněnými jsou čtyři strážci a zbylí jsou věřící.

Zdroj: ČTK

Policie zastřelila střelce u newyorské katedrály

Newyorská policie zastřelila na schodech newyorské katedrály svatého Jana těsně před 16:00 místního času muže, který začal střílet ze dvou pistolí po nedělním vánočním koncertu pěveckého sboru. Podle policie nebyl kromě střelce nikdo další zraněn, uvedla agentura AP. Podle ní nebylo jasné, zda podezřelý střílel po lidech, anebo do vzduchu. Policisté, kteří byli na místě, aby zajistili bezpečnost akce, se rychle přemístili a střelce zasáhli.

Policie zatím neuvedla možný motiv, ani totožnost střelce, který podlehl střelnému zranění hlavy. Člen městské rady Mark Levine na Twitteru uvedl, že na místě bylo asi 400 lidí.

Zdroj: ČTK
Pokračovat