Muže, který rozdával na diskotéce tekutou extázi, potrestal soud čtyřmi roky vězení

ČTK ČTK
21. 10. 2016 12:21
Krajský soud v Hradci Králové poslal na čtyři roky do vězení Petra Novotného, který v červnu 2015 dal na diskotéce ve Špindlerově Mlýně třem lidem tekutou extázi. Dva z nich upadli do bezvědomí a život jim zachránili lékaři. "Rozsudek dosud není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu na podání odvolání," informovala Iva Matušková z hradeckého soudu. Obžalovaný u soudu řekl, že svého činu lituje, a označil ho za opilecký rozmar. "Neměl jsem vůbec tušení, jaké to může mít následky," řekl soudu. Podle svých slov lahev s drogou dostal v některém z barů od neznámé party lidí, se kterými popíjel. Novotný tvrdil, že se opakovaně tekuté extáze napil, ale žádné zdravotní potíže neměl.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: čtk
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před více než měsícem násilím převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům. Na řadě míst proti demonstrantům zasáhly bezpečnostní síly.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie použila slzný plyn a zábleskové granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, policisté rozháněli demonstraci střelbou. Podle tvrzení sedmi svědků při tom použili ostré náboje. Zatím nejsou zprávy, že by tam byli mrtví či zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy