Zásah na technopárty Mácháč pokračuje. Policisté jdou po distributorech drog

ČTK ČTK
21. 8. 2016 10:15
Na technopárty na Máchově jezeře pokračují zásahy policie kvůli drogovým deliktům. Kriminalisté našli drogy u dalších lidí a zadrželi distributory. Informovala o tom liberecká policejní mluvčí Ivana Baláková. Taneční akce u Doks na Českolipsku v neděli končí.
Festival Mácháč (ilustrační foto).
Festival Mácháč (ilustrační foto). | Foto: ČTK

Doksy (Českolipsko) - Policisté a čeští a němečtí celníci na technopárty na Máchově jezeře od pátku objevili drogy u několik desítek lidí a zadrželi několik distributorů. Většinou se jednalo o marihuanu a tablety extáze.

V sobotu odpoledne přistihli kriminalisté při činu osmatřicetiletého muže z Prahy. "Nic netušící distributor drogu prodal jednomu z návštěvníků akce přímo před policisty v civilu. Kriminalisté stáli opodál a sledovali ho. Po prodeji třech tablet extáze ho zadrželi a zajistili u něj dalších 20 tablet extáze včetně 7,5 gramu kokainu," popsala Baláková. Muže čeká trestní stíhání pro distribuci a držení drog, za které mu hrozí pětiletý trest odnětí svobody.

V noci na neděli objevili policisté větší množství extáze u jednadvacetiletého mladíka z Teplic, měl u sebe 64 tablet extáze a tablety také prodával. Jeden účastník se bude muset policii zpovídat kvůli výtržnictví a vyhrožování.

Festival Mácháč se koná od pátku do neděle a každoročně na něj přijíždí zhruba 10 000 diváků. Policie se zaměřuje při zvýšených kontrolách právě na držení drog či pití alkoholu a požívání drog před jízdou.

V arizonském hudebním muzeu si multiinstrumentalista vybral z více než 6000 vystavených nástrojů 80 a zahrál na ně známou skladbu z filmu Pulp Fiction. | Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy