Opilecký rozmar, omlouval se muž. Na diskotéce nabídl tekutou extázi, tři lidé skončili v bezvědomí

ČTK ČTK
20. 10. 2016 11:59
Až osmnáct let za mřížemi hrozí muži, který na diskotéce ve Špindlerově Mlýně podal třem lidem tekutou extázi. Ti po napití upadli do bezvědomí a oživovat je museli lékaři. Muž se k činu přiznal a u soudu řekl, že toho lituje. Podle státního zástupce Jana Vodičky jde o první podobný případ v Hradeckém kraji.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: čtk

Hradec Králové – Sedmadvacetiletý Petr Novotný, který podle spisu loni v červnu na diskotéce ve Špindlerově Mlýně dal třem lidem tekutou extázi, se k činu doznal. Dva z poškozených po napití upadli do bezvědomí a život jim zachránili lékaři. Podle státního zástupce Jana Vodičky jde o první podobný případ v hradeckém kraji.

"Hrozně toho lituju, byl to opilecký rozmar. Neměl jsem vůbec tušení, jaké to může mít následky," řekl Novotný. U soudu sdělil, že na diskotéce si u známého za barem nechal lahvičku s tekutou extází. "Ptal se mě, co to je, a když jsem mu to řekl, tak se zeptal, zda se může napít. Souhlasil jsem, potom se ještě napili jeho známý a známá," popsal obžalovaný. Všem prý řekl, že jde o tekutou extázi. Poté z diskotéky odešel, a když se později vracel, viděl na místě záchranáře a policisty.

Obžalovaný řekl, že půllitrová lahev s drogou byla zaplněná zhruba do třetiny. "Dostal jsem ji asi dva dny předtím v některém z barů od neznámé party lidí, se kterými jsem popíjel. Řekli mi, že je to tekutá extáze, opakovaně jsem to pil. Bylo to uvolňující, radostné," řekl Novotný. Tvrdí, že se tekuté extáze napil opakovaně a žádné zdravotní potíže neměl.

Státní zástupce Vodička řekl, že tekutá extáze byla velmi koncentrovaná. "Má to účinky, které se výrazně zvyšují s požitím alkoholu, tady na té diskotéce došlo k tomu, že poškození požili tuto drogu a přitom ještě byli poměrně značně opilí," řekl Vodička. Dodal, že poškození měli vážné potíže s dechem.

Hlavní líčení je nařízené také na 21. října, obžalovanému hrozí deset až 18 let vězení.

 

Právě se děje

Další zprávy