Špindlerův Mlýn

Na horách o víkendu otevřou sjezdovky. Zimní sezonu zahájí Špindlerův Mlýn, Klínovec nebo Hochficht

O nadcházejícím víkendu zahájí sezonu další lyžařské areály, mezi nimi největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn, krušnohorský Klínovec nebo areál Hochficht na česko-rakouské hranici Šumavy. Na dalších místech chtějí provozovatelé otevřít sjezdovky koncem příštího týdne nebo těsně před Vánocemi. Většina z nich čeká na ochlazení, které jim umožní zasněžovat, i na příděl přírodního sněhu. Meteorologové očekávají, že od neděle bude mrznout i přes den, na většině území má sněžit, místy trvale a vydatně. V Jizerských horách v sobotu poprvé upraví běžecké tratě na části magistrály.

Areál Špindlerův Mlýn v sobotu spustí lanovky Hromovka a Pláně. SkiResort Černá hora - Pec v pátek zahájí pravidelný každodenní provoz. Lyžovat se bude na sjezdovce Anděl v celé délce 1400 metrů, dosud byla otevřená jen část. Další areál má začít fungovat v sobotu 17. prosince, a to v Peci pod Sněžkou. Do nepřetržitého provozu se o nadcházejícím víkendu dostane také areál Malá Úpa.

V areálech v Říčkách a v Deštném v Orlických horách plánují zahájit sezonu během příštího týdne.

Na Šumavě se v sobotu otevře areál Hochficht a na Kvildě. Skiareál Lipno začíná zasněžovat sjezdovky. Přesný termín zahájení sezony zatím nezveřejnil. V šumavských areálech v Plzeňském kraji se lyžařské vleky o tomto víkendu nerozjedou. Sněží, ale teploty zatím neklesly v noci pod minus pět stupňů, aby mohla sněžná děla fungovat každodenně. Neupravují se zatím ani stopy pro běžkaře.

Zdroj: ČTK

Po srážce dvou lyžařů na sjezdovce ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších zemřel 50letý Polák. Jde o první tragické úmrtí na sjezdovce v zimní sezoně v ČR.

Zdroj: ČTK
Pokračovat