Sportoviště v Chebu je kvůli stopnutým dotacím ohrožené

ČTK ČTK
13. 6. 2012 11:13
Problémy ROP Severozápad ohrožuje plánovanou revitalizace levého břehu Ohře
Radnice v Chebu.
Radnice v Chebu. | Foto: foto.mapy.cz

Cheb - Problémy Regionálního operačního programu Severozápad, který pozastavil přijímání a vyplácení dotací, ohrožuje plánovanou revitalizace levého břehu Ohře v Chebu.

Projekt za 180 milionů korun má začít letos a dokončen by měl být v polovině příštího roku. Pokud ale město nebude mít jistotu, že dotaci 148 milionů korun dostane, do stavby se zřejmě nepustí, řekl starosta Chebu Pavel Vanoušek (ČSSD).

"V této situaci si jen těžko můžeme dovolit zahájit úpravy levého břehu. Z vlastního rozpočtu bychom stavbu neufinancovali. V současné době už přitom probíhá výběr dodavatele, takže během několika týdnů mohla být samotná stavba zahájena," řekl Vanoušek.

Podle smlouvy by přeměna zanedbané části města na rekreační a sportovní areál měla být skončena do května příštího roku. "Pokud bude pozastavení dotačního programu trvat delší dobu, není reálné, abychom to do tohoto termínu stihli," uvedl Vanoušek.

Revitalizace břehu Ohře pod chebským hradem spočívá zejména v zemních pracích. Ty jsou zase vázané na vhodné počasí. "Dělat se dá tak do října nebo listopadu a pak čtyři měsíce ne," doplnil Vanoušek.

Pro Cheb je nejistota ohledně dotací na revitalizaci levého břehu Ohře o to nepříjemnější, že město už podepsalo s německým městem Tirchenreuth smlouvu o spolupráci při Krajinné výstavě, která se bude konat v německém městě příští rok a ke které se chtěl Cheb připojit.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Hasiči zlikvidovali chov drůbeže ve Slepoticích, ve kterém se vyskytla ptačí chřipka

Hasiči ukončili likvidaci drůbeže z chovu ve Slepoticích, kde byla zjištěna ptačí chřipka. Po dekontaminaci vozidel a místa zásahu areál ve čtvrtek opustí. Zvířata usmrtili v halách naplněných oxidem uhličitým, poté byla převezena do asanačního podniku.

"K utrácení drůbeže bylo spotřebováno asi 25 tun oxidu uhličitého. Bylo odvezeno 14 souprav do asanačních ústavů o váze přibližně 400 tun, jak se předpokládalo," řekl ředitel Krajské veterinární správy v Pardubicích Josef Boháč.

V pěti halách chovala společnost Moras Moravany asi 7000 krůt a 130.000 brojlerů. Další dezinfekce a vyklizení podestýlky a dezinfekce hal bude pokračovat v pátek. Zajišťuje ji u soukromé firmy chovatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy