Sportoviště v Chebu je kvůli stopnutým dotacím ohrožené

ČTK ČTK
13. 6. 2012 11:13
Problémy ROP Severozápad ohrožuje plánovanou revitalizace levého břehu Ohře
Radnice v Chebu.
Radnice v Chebu. | Foto: foto.mapy.cz

Cheb - Problémy Regionálního operačního programu Severozápad, který pozastavil přijímání a vyplácení dotací, ohrožuje plánovanou revitalizace levého břehu Ohře v Chebu.

Projekt za 180 milionů korun má začít letos a dokončen by měl být v polovině příštího roku. Pokud ale město nebude mít jistotu, že dotaci 148 milionů korun dostane, do stavby se zřejmě nepustí, řekl starosta Chebu Pavel Vanoušek (ČSSD).

"V této situaci si jen těžko můžeme dovolit zahájit úpravy levého břehu. Z vlastního rozpočtu bychom stavbu neufinancovali. V současné době už přitom probíhá výběr dodavatele, takže během několika týdnů mohla být samotná stavba zahájena," řekl Vanoušek.

Podle smlouvy by přeměna zanedbané části města na rekreační a sportovní areál měla být skončena do května příštího roku. "Pokud bude pozastavení dotačního programu trvat delší dobu, není reálné, abychom to do tohoto termínu stihli," uvedl Vanoušek.

Revitalizace břehu Ohře pod chebským hradem spočívá zejména v zemních pracích. Ty jsou zase vázané na vhodné počasí. "Dělat se dá tak do října nebo listopadu a pak čtyři měsíce ne," doplnil Vanoušek.

Pro Cheb je nejistota ohledně dotací na revitalizaci levého břehu Ohře o to nepříjemnější, že město už podepsalo s německým městem Tirchenreuth smlouvu o spolupráci při Krajinné výstavě, která se bude konat v německém městě příští rok a ke které se chtěl Cheb připojit.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy