Sportoviště v Chebu je kvůli stopnutým dotacím ohrožené

ČTK ČTK
13. 6. 2012 11:13
Problémy ROP Severozápad ohrožuje plánovanou revitalizace levého břehu Ohře
Radnice v Chebu.
Radnice v Chebu. | Foto: foto.mapy.cz

Cheb - Problémy Regionálního operačního programu Severozápad, který pozastavil přijímání a vyplácení dotací, ohrožuje plánovanou revitalizace levého břehu Ohře v Chebu.

Projekt za 180 milionů korun má začít letos a dokončen by měl být v polovině příštího roku. Pokud ale město nebude mít jistotu, že dotaci 148 milionů korun dostane, do stavby se zřejmě nepustí, řekl starosta Chebu Pavel Vanoušek (ČSSD).

"V této situaci si jen těžko můžeme dovolit zahájit úpravy levého břehu. Z vlastního rozpočtu bychom stavbu neufinancovali. V současné době už přitom probíhá výběr dodavatele, takže během několika týdnů mohla být samotná stavba zahájena," řekl Vanoušek.

Podle smlouvy by přeměna zanedbané části města na rekreační a sportovní areál měla být skončena do května příštího roku. "Pokud bude pozastavení dotačního programu trvat delší dobu, není reálné, abychom to do tohoto termínu stihli," uvedl Vanoušek.

Revitalizace břehu Ohře pod chebským hradem spočívá zejména v zemních pracích. Ty jsou zase vázané na vhodné počasí. "Dělat se dá tak do října nebo listopadu a pak čtyři měsíce ne," doplnil Vanoušek.

Pro Cheb je nejistota ohledně dotací na revitalizaci levého břehu Ohře o to nepříjemnější, že město už podepsalo s německým městem Tirchenreuth smlouvu o spolupráci při Krajinné výstavě, která se bude konat v německém městě příští rok a ke které se chtěl Cheb připojit.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Interpol varuje před falešnými vakcínami, na koronaviru budou chtít vydělat i zločinci

Organizovaný zločin se bude snažit napojit na distribuci vakcín proti koronaviru, varovala nyní své členské státy mezinárodní policejní organizace Interpol. Široká veřejnost bude podle Interpolu v ohrožení kvůli falešných internetovým stránkám, ale zejména kvůli falešným vakcínám, které by mohly ohrozit zdraví nebo i lidské životy, píše se v tiskové zprávě.

"Zatímco vlády připravují rozjezd očkování, kriminální organizace plánují infiltraci nebo narušení dodavatelských řetězců," uvedl generální tajemník Interpolu Jürgen Stock.

S rušením restrikcí na cestování poroste význam testů na koronavirus a Interpol varuje, že spolu s tím se rozroste i výroba a distribuce neschválených a falešných testovacích sad. Jednotka Interpolu zaměřená na kyberkriminalitu už upozornila, že ze 3000 webů, které nabízejí potencionálně nebezpečná léčiva a zdravotní potřeby, přibližně 1700 skrývá také kybernetickou hrozbu, nejčastěji spamy a phishingové útoky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy