Soud znovu poslal do vězení muže podezřelého z vraždy prostitutky. Přiznal se spoluvězni

ČTK ČTK
26. 2. 2016 13:02
Brněnský krajský soud již podruhé poslal na 13 let do vězení Jana Eliáše za to, že v říjnu 2009 v Brně vodítkem na psa zaškrtil 65letou prostitutku. 27letý muž v minulosti přiznal, že využíval jejích služeb, obžalobu z vraždy ale odmítl. Krajský soud mu již loni v dubnu udělil 13 let. Nejvyšší soud následně nařídil, že se brněnský krajský soud musí věcí zabývat znovu. Soud tak v pátek učinil. Doplnil dokazování a původní verdikt potvrdil. Byl odtajněn klíčový svědek obžaloby. Je jím vězeň, jemuž se prý Eliáš za mřížemi k činu přiznal. Motiv činu není známý. Podle žaloby jím mohlo být to, že Eliáš usiloval o to, aby platil za poskytnutý sex co nejnižší částku. Rozsudek není pravomocný.
Za vraždu prostitutky si muž odsedí 13 let ve vězení. (Ilustrační foto)
Za vraždu prostitutky si muž odsedí 13 let ve vězení. (Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro lodní dopravu a hydrografii (BSH), které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Toto nové povolení tak prozatím pozbývá platnosti, informovala v pondělí agentura DPA.

Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. BSH v pátek schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu v německých vodách, zatímco dřívější povolení připouští pokračování výstavby až od konce května. BSH v pondělí potvrdil, že prostřednictvím elektronické pošty obdržel odvolání od ekologických organizaci Deutschen Umwelthilfe (DUH) a Naturschutzbund Deutschland (Nabu).

Zdroj: ČTK
Další zprávy