Muž v Kolíně svázal a ubodal prostitutku, policie ho chytila po dvou dnech

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 2. 2016 19:17
Policie v pondělí dopadla devětatřicetiletého muže, který v sobotu kvůli penězům zabil o deset let starší ženu. K vraždě došlo v kolínském masážním salonu, kde se poskytovaly erotické služby. Muž, který pracoval v Nymburce, se k činu přiznal.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Praha - Policisté zadrželi muže vraždícího v Kolíně, k činu se doznal. V sobotu zabil kvůli penězům devětačtyřicetiletou ženu. Policie o deset let mladšího útočníka, který pracoval v Nymburku, zatkla v pondělí, řekl ve středu novinářům vedoucí středočeských kriminalistů Michal Foit. Muž je obviněný z vraždy a soud ho poslal do vazby. Hrozí mu až výjimečný trest.

Mrtvá žena byla nalezena v kolínském masážním salonu, kde se poskytovaly erotické služby. Muž tam byl už dříve jako zákazník. "Při prvotním ohledání místa činu bylo patrné, že žena zemřela násilnou smrtí," uvedl Foit. Mrtvá byla svázaná a utrpěla bodnořezná poranění. Během vyšetřování se dostali policisté i k informacích o zákaznících a vraha vypátrali na základě indicií a stop.

Muž šel v sobotu do salonu podle své výpovědi loupit. Jakou hotovost nebo jiný majetek muž v salonu odcizil, policisté zatím kvůli vyšetřování nezveřejnili. Podle vyšetřovatelé se ale nejednalo o vysoký obnos.

Obviněný muž už byl dříve trestaný za majetkovou trestnou činnost i násilí. "Po předložení důkazů se při výslechu k vraždě doznal," dodal Foit. Je to letos třetí vražda ve Středočeském kraji, všechny už policisté objasnili.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Mezi Břeclaví a Valticemi srazil vlak člověka, na místě zemřel

Osobní vlak v úseku mezi Břeclaví a Valticemi po poledni srazil člověka. Ten zemřel ještě před příjezdem záchranářů, zranění byla neslučitelná se životem, řekla ČTK jejich mluvčí Michaela Bothová. Provoz na trati bude podle webu Českých drah zastavený do 14:20. Nehodu na místě vyšetřují policisté. "Zatím je to příliš čerstvé, zjišťujeme totožnost," sdělil policejní mluvčí David Chaloupka. V úseku Břeclav - Valtice a zpět je nyní zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
Další zprávy