reklama
 
 

Silnice přes noc opět zapadaly sněhem. Místy namrzá, varuje řidiče policie

AKTUALIZOVÁNO 15. 1. 2016
Noční sněžení ze čtvrtka na pátek neudělalo radost řidičům. Sníh komplikuje dopravu hlavně na silnicích druhé a třetí třídy. Silničáři i policisté řidiče nabádají ke zvýšené opatrnosti. V Moravskoslezském a Zlínském kraji a v Krkonoších by mohl uježděný sníh namrzat.

Praha - Noční sněhová nadílka znovu komplikuje dopravu v Česku. Největší problémy mají řidiči na silnicích druhé a třetí třídy. Silničáři i policisté řidiče nabádají ke zvýšené opatrnosti.

V částech Zlínského kraje jsou vozovky převážně vlhké a místy namrzají. Silnice druhé a třetí třídy na Vsetínsku pokrývá vrstva zledovatělého sněhu. Podle meteorologů bude během pátku místy slabě sněžit a v nížinách padat déšť se sněhem.

V noci na pátek připadlo v Libereckém kraji několik centimetrů sněhu a silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Teploty jsou pod nulou, a vozovky tedy mohou namrzat. Ve vyšších polohách je na nich sníh, vyplývá z informací od silničářů. V Krkonoších a Jizerských horách je na silnicích druhých a třetích tříd ujetá vrstva sněhu krytá posypem.

Všechny silnice v Moravskoslezském kraji jsou bez potíží sjízdné, místy ale mohou namrzat, proto by řidiči měli být opatrní.

V Královéhradeckém kraji v noci na pátek sněžilo a na řadě silnic leží vrstva sněhu. Na některých cestách, zejména na Náchodsku, Trutnovsku a Rychnovsku, hrozí námraza.

Na silnicích nižších tříd na Vysočině leží po sněhových přeháňkách ujetá vrstva sněhu pokrytá drtí. Hlavní tahy jsou po chemickém ošetření holé a mokré. "V noci na pátek nemáme hlášeny žádné problémy v dopravě," upřesnil dispečer krajské správy a údržby.

Silnice v Plzeňském kraji jsou bez větších obtíží sjízdné, řidiči by přesto měli věnovat jízdě zvýšenou pozornost. Silný vítr z minulých dní se uklidnil a na Šumavě přestalo hustě sněžit.

V částech Olomouckého kraje jsou vozovky zpravidla holé a suché. Zbytky rozbředlého nebo ujetého sněhu s posypem v pátek ráno pokrývají silnice na Jesenicku a místy i na Šumperku, kde v noci byly sněhové přeháňky.

Většina silnic v Jihočeském kraji zůstává sjízdná jen se zvýšenou opatrností. Na řadě vozovek nižších tříd leží vrstva zledovatělého nebo uježděného sněhu.

Řidiči v Ústeckém kraji by také na cestách měli dbát zvýšené opatrnosti. Musí počítat, že někde pojedou po sněhu, jinde se může tvořit náledí. V nižších polohách napadlo pět až deset centimetrů sněhu, v Krušných horách kolem třiceti centimetrů.

Občasné sněžení nebo sněhové přeháňky meteorologové očekávají i o víkendu. Podstatně se podle meteorologů ochladí. Noční teploty spadnou v sobotu k minus pěti a v neděli k minus 11, v údolích lokálně až na minus 14 stupňů Celsia.

autoři: ČTK, Domácí | 15. 1. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama