Sníh na horách komplikoval dopravu, přes noc napadne další. Připravené jsou běžkařské trasy

ČTK ČTK
13. 1. 2016 17:35
V noci na středu se hory dočkaly vydatné sněhové nadílky, na kterou v úterý upozorňovali meteorologové. Nejvíce sněhu, kolem 20 centimetrů, napadlo na Šumavě. Sněžilo ale i v Krušných horách, na Vysočině, v Jeseníkách nebo Beskydech. Milovníci zimních sportů mohou být spokojeni, řidičům ale počasí mnohde způsobilo problémy. Sněžení bude podle meteorologů pokračovat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - České hory v noci na středu zasypal sníh. Udělal radost lyžařům, na mnoha místech ale způsobil dopravní nehody.

Na Šumavě napadlo přes noc 20 centimetrů sněhu. Od úterního odpoledne zaznamenali na jihu Čech kvůli počasí tři desítky nehod, ve středu ráno policisté evidovali dvě takové nehody. Několik nehod se ráno stalo i v Libereckém kraji, kde sice byly srážky jen mírné, ale ranní teploty byly kolem nuly a vozovky tam místy namrzaly.

Na železničním přejezdu u Rokytnice v Orlických horách se srazil vlak s osobním autem. Spolujezdkyně z vozu při nehodě zemřela, další tři lidé byli zraněni, včetně strojvedoucího a vlakvedoucí vlaku, který při nehodě vykolejil. Zranění utrpěl i řidič auta. Zda nehodu ovlivnilo současné počasí, se zatím neví.

Nový sníh v úterý umožnil zahájit úpravu běžeckých tratí v okolí Božího Daru, kde byl ve středu pro běžkaře upraven asi 13 kilometrů dlouhý Velký okruh Ježíškovy cesty. "Na víkend by měly být připraveny už i trasy v okolí Perninku, Abertam, Jelení a Horní Blatné. Na hřebenech jsou téměř všechny trasy sjízdné i bez strojové úpravy," řekla manažerka společnosti První krušnohorská Eva Nduwimana.

Sněžit má podle meteorologů nadále. Do čtvrtečního rána připadne na Šumavě dalších až 20 centimetrů sněhu, zatímco na ostatních horách bude opět sněžit o něco méně. "Ve čtvrtek a v pátek se budou srážky smíšené vyskytovat už jen v polohách pod 300 m n. m.," uvedl meteorolog Pavel Borovička z Českého hydrometeorologického ústavu.

Teploty v nižších polohách budou až do pátku vystupovat během dne většinou nad bod mrazu, takže případný nový sníh může odtávat. Od soboty už meteorologové očekávají celodenní mráz.

 

Právě se děje

Další zprávy